جهش تولید | دوشنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۹

واحدهای مسکن مهر لرستان نیازمند ۹۳ میلیارد فضای آموزشی هستند - نمایش محتوای خبر

 

 

واحدهای مسکن مهر لرستان نیازمند ۹۳ میلیارد فضای آموزشی هستند

واحدهای مسکن مهر لرستان نیازمند ۹۳ میلیارد فضای آموزشی هستند

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس لرستان گفت: واحدهای مسکن مهر لرستان نیازمند ۹۳ میلیارد فضای آموزشی هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد چگنی شامگاه یکشنبه در جلسه شورای مسکن لرستان به اقدامات صورت گرفته برای ساخت فضاهای آموزشی در سایت های مسکن مهر استان اشاره کرد و اظهار داشت: مطابق آنالیز تعداد واحدهای مسکن مهر استان و با احتساب چهار نفر برای هر خانوار تعداد دانش آموزان ساکن در این واحدها را استخراج کردیم.

وی با اشاره به اینکه مسکن های مهر لرستان نیازمند احداث ۳۰ مدرسه هستند، افزود: این مدارس در قالب ۴۰۸ کلاس درس بوده که برای ساخت این ۳۰ مدرسه اعتباری بالغ بر ۹۳ میلیارد و ۸۴۰ میلیون تومان نیاز است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس لرستان با اشاره به اینکه برای ساخت مدرسه در شهرستان الیگودرز چهار سایت معرفی شده است، عنوان کرد: همه این سایت ها مشکل دار بوده بطوریکه سه سایت در مسیر برق های فشار قوی و یک سایت دیگر در مسیر گاز بوده که مشکلاتی را برای اجرای پروژه در این قسمت ها ایجاد می کنند لذا باید سایت جدید برای این منظور معرفی شود.

چگنی به ایجاد دو فضای آموزشی در محل واحدهای مسکن مهر بروجرد اشاره کرد و گفت: یکی از این مدارس ۱۸ کلاسه بوده که پیشرفت فیزیکی آن حدود ۸۰ درصد بوده و تا مهر ماه سال جاری تحویل داده خواهد شد.

وی اضافه کرد: در مسکن مهر خرم آباد نیز یک مدرسه ۱۸ کلاس در دست ساخت بوده که حدود ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تا مهرماه امسال بهره برداری خواهد شد.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس لرستان با اشاره به اینکه سایت های مسکن مهر در بروجرد نیازمند احداث ۱۶۵ کلاس درس هستند، بیان داشت: این شهرستان نیازمند بیشترین فضای آموزشی و شهرستان های کوهدشت و سلسله نیازمند کمترین فضای آموزشی در سایت های مسکن مهر استان هستند.

چگنی گفت: اداره کل نوسازی مدارس لرستان مطابق ماده الحاقی ۲۷ برای واگذاری پروژه های مدرسه سازی در مسکن مهر به بخش خصوصی اقدام خواهد کرد.

بنابراین گزارش در این جلسه مصوب شد اداره کل آمورش و پرورش و نوسازی مدارس لرستان با توجه به فضاهای آموزشی همجوار با سایت های مسکن مهر نسبت به ارزیابی دقیق و امکان سنجی دانش آموزان مسکن مهر از فضاهای آموزشی اقدام و با احتساب این فضاها نسبت به تعیین دقیق فضای آموزشی مورد نیز اقدام کنند.

همچنین مقرر شد هر گونه ساخت و ساز از سوی بخش خصوصی از جمله خیرین مدرسه ساز تنها در سایت های مسکن مهر استان انجام شود.