رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۵ مهر ۱۳۹۸

واسطه‌ها و نبود میدان میوه و تره‌بار مشکل اصلی کشاورزان پلدختری است - نمایش محتوای خبر

 

 

واسطه‌ها و نبود میدان میوه و تره‌بار مشکل اصلی کشاورزان پلدختری است

واسطه‌ها و نبود میدان میوه و تره‌بار مشکل اصلی کشاورزان پلدختری است

مدیر جهاد کشاورزی پلدختر گفت: مشکلات اصلی کشاورزان و سبزی‌کاران و صیفی‌کاران شهرستان پلدختر وجود واسطه‌ها و نبود میدان میوه و تره‌بار است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از پلدختر، میرزا محمد مرادی عصر روز شنبه در جمع خبرنگاران شهرستان پلدختر اظهار داشت: امسال دو هزار و 500 هکتار از زمین‌های کشاورزی شهرستان پلدختر زیر کشت سبزی رفته است.

وی افزود: روستاهای بابازید ، گل گل، مورانی، ملاوی، پران پرویز، کیان‌آباد، تیمورآباد و جلگه خلج از جمله مناطقی در شهرستان پلدختر هستند که در آنها  سبزی کشت می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی پلدختر بیان کرد: دلیل اصلی کشت سبزی در این مناطق این است که در تمام طول سال دمای هوا به ندرت حتی به صفر درجه می‌رسد و این مسئله به کشاورزان امکان کاشت، داشت و برداشت سبزی را می‌دهد.

وی عنوان کرد: پیش‌بینی می‌شود امسال 50 هزار تن سبزی به همت بهره‌برداران این شهرستان تولید و روانه بازارهای مصرف درون و بیرون استانی مانند استان‌های هم‌جوار از جمله کرمانشاه،  ایلام، همدان و حتی تهران صادر شود.

مرادی تصریح کرد: در شهرستان پلدختر کم و بیش در طول سال برداشت سبزی‌هایی مانند تره، شاهی، اسفناج،  شنبلیله، مرزه، کاهو، تربچه و پیازچه وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: سالانه میزان تولیدی انواع سبزی توسط سبزی‌کاران در شهرستان پلدختر حدود 50 هزار تن است.

مدیر جهاد کشاورزی پلدختر گفت: در مرکز جهاد کشاورزی شهرستان پلدختر اعتبارات و تسهیلات لازم برای کشاورزان و ادوات تیلر موجود است و کشاورزان می‌توانند با مراجعه به این مرکز از تسهیلات استفاده کنند.

وی اظهار داشت: از جمله مشکلات کشاورزان و سبزی‌کاران و صیفی‌کاران شهرستان پلدختر وجود واسطه‌ها و نبود میدان میوه و تره‌بار است.