رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۸

واژگونی تریلر نفت‌کش در تونل معمولان/۲۰ هزار لیتر نفت کوره وارد رودخانه کشکان شد - نمایش محتوای خبر

 

 

واژگونی تریلر نفت‌کش در تونل معمولان/۲۰ هزار لیتر نفت کوره وارد رودخانه کشکان شد

واژگونی تریلر نفت‌کش در تونل معمولان/۲۰ هزار لیتر نفت کوره وارد رودخانه کشکان شد

یک دستگاه تریلر حامل ۲۶ هزار لیتر نفت کوره در معمولان واژگون و ۲۰ هزار لیتر نفت وارد رودخانه کشکان شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از پلدختر، ظهر روز  یکشنبه بر اثر واژگونی یک دستگاه تریلر نفت‌کش عراقی در تونل معمولان، بخش زیادی از فرآورده نفتی وارد رودخانه کشکان شد.

مهرداد فتحی بیرانوند در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم، اظهار داشت: یک دستگاه تریلر حامل 26 هزار لیتر نفت کوره در تونل معمولان واژگون شده که متأسفانه 20 هزار لیتر وارد رودخانه کشکان شده است.

وی با اشاره به اینکه بخش زیادی از این مواد سوختی وارد رودخانه کشکان شده است افزود با توجه به اینکه دبی رودخانه بسیار بالاست فعلاً همکاران تلفات آبزیانی گزارش نداده‌اند اما این موضوع در دست بررسی است.

مدیرکل محیط‌زیست استان لرستان  عنوان کرد: برای جلوگیری بیشتر مواد نفتی به داخل رودخانه همکاران ما بالا فاصله در محل مستقرشده و با همکاری شرکت نفت و شهرداری وارد عمل شدند و اکنون نیز شهرداری برای  ورود مابقی نفت به داخل رودخانه  در حال پاک‌سازی اطراف آن است.

به گزارش تسنیم، تکرار حوادث واژگونی نفت‌کش‌های عراقی که از محورهای جنوبی استان لرستان تردد می‌کنند به‌گونه‌ای است که بارها شاهد وارد شدن مواد نفتی به رودخانه کشکان و آسیب‌های جدی به آب و تلف شدن آبزیان این رودخانه شده‌ایم به‌گونه‌ای که این تصادفات هرچند وقت یک‌بار زخم‌هایی بر تن کشکان رودخانه وارد می‌کند.

رودخانه کشکان سهم زیادی از این حوادث را به دوش می‌ کشد و در پی هر بار واژگونی قسمتی از آب این رودخانه دچار آلودگی می‌شود درحالی‌که بخش عمده‌ای از آب کشاورزی مناطق جنوبی استان را تأمین می‌کند.