رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

واژگونی عامل ۴۲ درصد از تصادفات فوتی در جاده‌های استان لرستان - نمایش محتوای خبر

 

 

واژگونی عامل ۴۲ درصد از تصادفات فوتی در جاده‌های استان لرستان

واژگونی عامل ۴۲ درصد از تصادفات فوتی در جاده‌های استان لرستان

سرهنگ مرتضی چغلوند در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم آباد اظهار داشت: از ابتدای طرح نوروزی تا روز 13 فروردین در جاده‌های برون‌شهری استان تصادفات فوتی نسبت به مدت مشابه سال گذشته 35 درصد کاهش‌یافته است.

وی  با اشاره به بالاترین علت تصادفات در جاده‌های استان افزود: در این ایام واژگونی خودرو با 42 درصد، سبقت و انحراف به چپ با 22 درصد بیشترین تصادفات جاده‌ای را به خود اختصاص داده‌اند.

رئیس پلیس‌راه استان لرستان عنوان کرد: بیشترین تصادفات جاده‌ای استان در ساعات بعد از ظهر رخ‌داده و تا شعاع 30 کیلومتری شهرها نقاط حادثه‌خیز بوده است.

وی با اشاره به اینکه ناگوارترین حادثه در این ایام تصادف پژو با چهار نفر فوتی در شهرستان الیگودرز بوده است بیان کرد: 30 دستگاه خودرو نامحسوس در این ایام تصادفات جاده‌ای استان را رصد کرده، مردم و رسانه‌ها نیز در کاهش تصادفات در این ایام نقش مؤثری داشته‌اند.

چغلوند تصریح کرد: محور بروجرد - چالان‌چولان، بروجرد- خرم‌آباد و آزادراه پرترددترین جاده‌های استان و محور خرم‌آباد به کوهدشت نیز پرحادثه‌ترین محور بوده است.

وی خاطرنشان کرد: 110 دستگاه دوربین سیار، 30 دستگاه دوربین ثابت جاده‌ای و 110 اکیپ خودرویی نیز در طرح نوروزی به‌کارگیری شده است.

رئیس پلیس‌راه استان لرستان گفت: به جهت افزایش ضریب ایمنی در این ایام نوروز 16 هزار برگ برخورد با سرعت و سبقت غیرمجاز با نرخ‌های جدید به رانندگان متخلف داده‌شده است.