رونق تولید ملی | دوشنبه، ۶ خرداد ۱۳۹۸

واکنش شهردار خرم‌آباد به انتقادات عضو شورای شهر - نمایش محتوای خبر

 

 

واکنش شهردار خرم‌آباد به انتقادات عضو شورای شهر

واکنش شهردار خرم‌آباد به انتقادات عضو شورای شهر

شهردار خرم‌آباد به اظهارات رضا حاصلی عضو شورای شهر که در دویست و دهمین جلسه علنی شورای شهر مباحثی را در رابطه با عملکرد شهردار مطرح کرده بود واکنش نشان داد.

یحیی عیدی بیرانوند در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد، در پاسخ به اظهارات رضا حاصلی عضو شورای شهر خرم‌آباد که در دویست و دهمین جلسه علنی شورای شهر مباحثی را در رابطه با عملکرد شهردار خرم‌آباد مطرح کرده بود اظهار داشت: بدهی 100 میلیارد تومانی که از سوی عضو شورای شهر خرم‌آباد اعلام‌شده بود صد درصد کذب است و شهرداری این موضوع را کذب اعلام می‌کند.

وی افزود: این عضو شورا ممکن است از منابع غیررسمی و کارکنان مغرض شهرداری متوجه شده باشد اما شهرداری خرم‌آباد حاضر است خیلی شفاف دیون شهرداران و میزان پرداختی پیمانکاران گذشته را در زمان گذشته به تفکیک، رسماً اعلام کند.

شهردار خرم‌آباد عنوان کرد: ضمن احترام به همه اعضای شورای اسلامی شهر اعلام می‌کنیم حاضریم در جلسات رسمی شورا پاسخ شبهات شورا را بدهیم و از پاسخ دادن در فضای مجازی شدیداً خودداری می‌کنیم.

وی بیان کرد: شهرداری یک بودجه سالانه دارد که 40 درصد از آن بودجه جاری و 60 درصد عمرانی است و شهرداری خرم‌آباد بالاتر از بودجه عمرانی (1.5 برابر) کار عمرانی انجام داده‌ است.

عیدی بیرانوند مجموع فضای سبز خرم‌آباد را 110 هکتار دانست و گفت: هم‌اکنون 118 هکتار فضای سبز در دستور کار است و در بحث پیاده‌روسازی نیز نزدیک به 25 هزار مترمربع ایجادشده درحالی‌که طی سال‌های گذشته بیش از 25 هزار مترمربع نداشته‌ایم.

وی خاطرنشان کرد: در امر آسفالت نیز معادل دو تا سه برابر سال‌های گذشته آسفالت خریداری و پخش‌شده است طرفی یک برنامه‌ریزی‌شده تا حدود 50 هزار تن آسفالت در فرصت باقی‌مانده در سطح شهر پخش شود.

شهردار خرم‌آباد با اشاره به اینکه کارخانه کمپوست برای نخستین بار در غرب کشور راه‌اندازی شده است، تصریح کرد: در امر ساختمان‌های اداری شهرداری نیز هم‌اکنون ساختمان شهرداری منطقه 2 در پنج طبقه در حال ساخت است و ساختمان‌های سازمان پسماند، میادین و سازمان فناوری اطلاعات نیز راه‌اندازی شده که این اتفاقات برای نخستین در حوزه مدیریت شهری شهر خرم‌آباد اتفاق افتاده است.

وی به احداث و تجهیز سالن جلسات شهرداری خرم‌آباد اشاره کرد و اظهار داشت: ساختمان شورای شهر خرم‌آباد نیز پس از12 سال تکمیل شد و از مستأجری بیرون آمد.

عیدی بیرانوند بابیان اینکه شهرداری خرم‌آباد قراردادهای کلانی با قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء منعقد کرده است، افزود: انجام جدول‌گذاری معادل چند سال گذشته، ساخت آبشار جهاد گران، ادامه دیوار ساحلی رودخانه خرم‌آباد، احداث ادامه پارک زیباکنار، افتتاح پل مازیار ، تکمیل پل جهادگران، نورپردازی شهری، افتتاح پارک‌سوار اسدآبادی، ساخت مسجد آیت‌الله کمالوند، ساخت پارک شاپوری، نصب صندلی و نیمکت از دیگر خدمات شهرداری بوده است.

وی در رابطه با ترمینال برون‌استانی خرم‌آباد نیز عنوان کرد:  این ترمینال هم‌اکنون 85 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و احتمالاً تا سه ماه آینده راه‌اندازی شود.

شهردار خرم‌آباد به تملک بیش از 31 ملک در دره اسدآبادی خرم‌آباد اشاره و بیان کرد: بیش از چندین میلیارد تومان برای تملک املاک محدوده پل شهدا، پل حاجی، پل دارایی زاده و صفوی هزینه شد.

وی خاطرنشان کرد: معتقدیم بخشی از عملکرد شهرداری سبب شد تا شهر خرم‌آباد به‌عنوان یکی از هفت شهر برتر گردشگری انتخاب شود.

عیدی بیرانوند اظهار داشت: در حوزه خدمات شهری نیز طی یک سال و نیم گذشته 300 نفر توسط بخش خصوصی به حوزه خدمات شهری اضافه شد که این امر سبب شد تا  چهره شهر تا حدودی تمیز نشان داده شود درحالی‌که با به‌کارگیری این 300 کارگر، شهرداری مکلف است ماهی 600 میلیون  بر هزینه جاری خود تحمیل کند.

وی ساماندهی ورودی‌های شهر خرم‌آباد را از دیگر اقدامات شهرداری دانست و افزود: ورودی سمت بروجرد در حال ساماندهی است، 20کیلومتر بلوار در ورودی سمت سلسله در حال ساخت و برای ساماندهی و تعریض بلوار ماسور نیز تنها یک میلیارد تومان ملک خریداری‌شده است.

عیدی بیرانوند در رابطه با پرداخت حقوق کارگران شهرداری نیز عنوان کرد: پرداخت حقوق کارگران مربوط به پیمانکاران است بنابراین پیمانکار مقابل کارگر مسئول است نه شهرداری و ازآنجاکه پیمانکار منطقه دو به وظایف خود عمل نکرد قرارداد شهرداری منطقه دو را از پیمانکار گرفتیم.

وی بیان کرد: ما تعهدی در قبال پیمانکار نداریم ولی ضرر و زیانی که پیمانکار زده است باید جبران شود، در بحث عدم پرداخت حقوق توسط پیمانکار نیز متأسفانه کارگر علیه پیمانکار شکایت نمی‌کنند اما اکنون پیگیری‌هایی در حال انجام است به‌طوری‌که در بحث کارگران تنظیف منطقه یک و سه از طرف اداره کار یک سری نامه اخذ شد تا مستقیماً صورت‌وضعیت را پرداخت کنیم در بحث فضای سبز نیز پیگیر هستیم تا این راهکار اجرایی شود.

شهردار خرم‌آباد تصریح کرد: تغییر مدیران شهرداری حق شهردار است و شهردار هرلحظه تشخیص دهد مدیرانی را که در کار کوتاهی می‌کنند عزل می‌کند بنابراین عضو شورا شهر نباید از مدیران دفاع کند چون وقتی اعضای شورا از مدیران میانی دفاع می‌کنند کارایی افت پیدا می‌کند، مدیران احساس امنیت شغلی می‌کنند و به تعهدات خود در قبال شهر و شهردار عمل نمی‌کنند.

وی اظهار داشت: شاید یکی از دلایلی که در بحث دریافت مطالبات تا حدودی نتوانستیم صد درصد موفق شویم، احساس وابستگی بسیاری از مدیران به اعضای شورا است که ما با این موضوع شدید مخالف هستیم و برخورد می‌کنیم.

عیدی بیرانوند در رابطه با ساعات کاری شهردار خرم‌آباد افزود: اولاً کار شهردار از صبح تا دو نصف شب است و هیچ شهرداری نمی‌تواند با کمتر از 16 ساعت کار  ادعای موفقیت داشته باشد دوم اینکه شهردار مرکز استان به‌عنوان نماینده شهرداران استان باید در بسیاری از کارگروه‌های استان حضورداشته باشد و بر اساس قانون چون عضو کارگروه‌های استانی است باید در این جلسات شرکت کند بنابراین مگر کاری اداری پیش‌آمده باشد که در محل کار حضور نداشته باشم.

وی عنوان کرد: شهر در مسیر ترقی و توسعه است اما این توسعه زمانی به نتیجه می‌رسد که ثبات مدیریتی وجود داشته باشد.

شهردار خرم‌آباد بیان کرد: میزان رضایت‌مندی مردم نسبت به عملکرد سال‌های گذشته قابل قیاس نیست و تا پایان سال این میزان رضایتمندی بسیار افزایش پیدا می‌کند چراکه پروژه‌های نیمه‌تمام شهرداری به نتیجه خواهند رسید و تا یک تا دو سال آینده هیچ معبر خاکی در شهر خرم‌آباد باقی نخواهد ماند.