رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

واگذاری کارخانه پارسیلون به بستانکاران عمده - نمایش محتوای خبر

 

 

واگذاری کارخانه پارسیلون به بستانکاران عمده

واگذاری کارخانه پارسیلون به بستانکاران عمده

شرکت پارسیلون به بستانکاران عمده واگذار می شود.

به گزارش خبرگزاری صداو سیما، استاندر لرستان در جلسه ستاد تسهیل تولید گفت: بنابر بند 6 ابلاغیه بیست و یک جلسه کارگروه ملی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید،به منظور جلوگیری از ادامه روند بحرانی کارخانه پارسیلون مقرر شد یک کنسرسیوم از بستانکاران عمده شرکت تشکیل و مطالبات آنها از طریق تملک سهام وصول شود.

همچنین بانک های صنعت و معدن، ملی و سپه ظرف 10 روز آینده ضمن معرفی نماینده خود اسناد لازم برای تشکیل کنسرسیوم را ابلاغ کنند.

شرکت سرمایه گذاری آتیه دماوند نیز ظرف یک ماه آینده ضمن ایجاد شرکت جدید متشکل از اعضای کنسرسیوم نسبت به انتقال سهام به سهامداران جدید اقدام کند. هم چنین شرکت آتیه دماوند ظرف سه ماه پس از تشکیل شرکت جدید نسبت به ارائه طرح های صنعتی لازم و ایجاد واحدی پویا اقدام کند.

در این نامه آمده است که استانداری لرستان مسئول پیگیری و حسن اجرای مصوبات است.

شرکت پارسیلون (سهامی عام ) به عنوان بزرگترین تولید کننده الیاف فیلامنت نایلون و گرانول پلی آمید6 در سال 1353تاسیس شد.

این شرکت در زمینی به مساحت دویست هکتار و زیر بنای 120 هزار متر مربع احداث و در سال 1363به بهره برداری رسید.

ظرفیت تولید سالانه این شرکت 14هزارتن انواع نخ نایلون خام و استرچ و 1000 تن گرانول پلی آمید 6 می باشد.

محصولات پارسیلون در صنایع تکسچر ایزینگ، بافندگی کتن و راشل ، گرد باف ، تولید نخ تور ماهیگیری ، جوراب بافی، شلنگ و لاستیک مصلح و انواع قطعات پلاستیکی مهندسی مورد استفاده قرار می گیرد.

این واحد تولیدی سالهای متمادی است که با مشکلات عدیده مدیریتی و بازاریابی محصولات تولیدی مواجه است و کمک های دولت در بهبود وضعیت آن اثرگذار نبوده است.