رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۸

واگذاری 901 هکتار عرصه منابع طبیعی بروجرد در قالب اشتغالزایی - نمایش محتوای خبر

 

 

واگذاری 901 هکتار عرصه منابع طبیعی بروجرد در قالب اشتغالزایی

واگذاری 901 هکتار عرصه منابع طبیعی بروجرد در قالب اشتغالزایی

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بروجرد گفت: 901 هکتار از عرصههای منابع طبیعی این شهرستان در قالب اشتغالزایی و احیای منایع طبیعی واگذار شده است.

داریوش عباسی در گفتوگو با خبرنگار فارس در بروجرد اظهار کرد: احیای منابع طبیعی، تلطیف هوا، ایجاد نفوذ پذیری بیشتر آب و جلوگیری از فرسایش از مزایای این کار است.

وی عنوان کرد: از مجموع 901 هکتار یاد شده 350 هکتار توسط مجریان و بهرهبرداران انجام شده و به مرحله ثمردهی رسیده است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بروجرد خاطر نشان کرد: 551 هکتار از این مجموع هم تاکنون انجام نشده است.

عباسی از وصول 45 میلیون ریال در قالب مدیریت و تمدید پروانه چرا خبر و ادامه داد: قرق 930 هکتار مرتع و 30 هکتار بوته کاری بخشهای دیگری از اقدامات اداره منابع طبیعی را تشکیل داده است.

وی ایجاد کمربند یا خندق را عاملی بازدارنده و اثرگذار در حفاظت از منابع طبیعی دانست و اضافه کرد: در سال جاری 5 کیلومتر ایجاد کمربند در یکی از روستاهای بروجرد اجرایی شده است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بروجرد در بخش دیگری از سخنان خود حفاظت از جنگلها به عنوان سرمایههای ملی را وظیفهای عمومی خواند و تاکید کرد: تحقق این مهم در سایه مساعدت و همکاری آحاد مردم و مسئولان صورت می‌گیرد.

عباسی افزود: حفظ و احیای جنگلها و مراتع، گسترش عملیات آبخیزداری و اجرای عملیات بیابانزایی راهکار موثری برای حل مشکلات زیست محیطی از قبیل خشک شدن دریاچهها و تالابها، بیلان منفی سطح آبهای زیرزمینی و گسترش کانونهای بحرانی بیابانزا است.

وی اظهار کرد: بر این اساس اقشار مختلف مردم و ادارات ذیربط با از همه تلاش خود در راستای احیاء، حفاظت، توسعه و بهرهبرداری از منابع طبیعی خدادادی به کار گیرند.

این مسئول منابع طبیعی را امانت گذشتگان و سرمایه آیندگان خواند و تصریح کرد: عموم مردم میتوانند، از طریق پل ارتباطی سامانه 1504 این اداره را از وقوع آتش سوزی در جنگل‏ها و مراتع، تخریب و تصرف اراضی ملی و ساخت و سازهای غیرمجاز در عرصههای جنگلی و مرتعی مطلع کنند.