رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۵ مهر ۱۳۹۸

وجود 6500 کتابدار در کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

وجود 6500 کتابدار در کشور

وجود 6500 کتابدار در کشور

مشاور دبیرکل کتابخانههای عمومی کشور گفت: کتابدار، منابع کتابهای چاپی و الکترونیکی و کتابخوانها سه ضلع اصلی و خودکفایی علمی هر کشور هستند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، مهردخت وزیرپور کشمیری در آیین تکریم مقام کتابداران و ترویج فرهنگ کتابخوانی استان، اظهار کرد: مشکلات کتابداران را میدانیم و تمام تلاشمان این است که این مشکلات را کمتر کنیم. تلاش ما در همه حال تکریم کتابداران است.

وی ادامه داد: شعار ما این است که کتابداران با حداقلها، حداکثرها را برای جامعه ارائه بدهند و در این راه از هیچ کوششی دریغ نکنند.

وزیرپورکشمیری اضافه کرد: هدف کتابخانههای عمومی این است که با جذب مخاطب بالقوه و بالفعل پرچمدار انتقال دانش و پژوهشهای ایران و جهان باشد.

عضو هیات امنای کتابخانههای عمومی در ادامه بیان کرد: کتابدار، منابع کتابهای چاپی و الکترونیکی و کتابخوانها سه ضلع اصلی و خودکفایی علمی هر کشور هستند.

وی تاکید کرد: دستاندرکاران نهاد کتابخانههای عمومی در تلاش است که مقام کتابدار از لحاظ کمی و کیفی به حد مطلوب برسد و تلاش ما این است که از لحاظ معیشتی مشکلات این قشر زحمتکش را کمتر کنیم.

وزیرپور کشمیری در ادامه خطاب به کتابداران گفت: از شما انتظار میرود رسالت خود را به نحو احسن انجام دهید و با خلاقیت و نوآوری گامهای موثری بردارید.

مشاور دبیرکل کتابخانههای عمومی کشور خاطرنشان کرد: 6500 کتابدار در کشور فعالیت میکنند که برای رفع مشکلات این عزیزان تلاشهایی کردهایم و هر کاری از دستمان بربیاید کوتاهی نمیکنیم.