جهش تولید | شنبه، ۱۰ خرداد ۱۳۹۹

وجود 700 تعاونی ثبت شده در بروجرد - نمایش محتوای خبر

 

 

وجود 700 تعاونی ثبت شده در بروجرد

وجود 700 تعاونی ثبت شده در بروجرد

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد گفت: 700 تعاونی به ثبت رسیده در این شهرستان وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری فارس از بروجرد، کامران فرشید در جمع خبرنگاران این شهرستان اظهار کرد: نقش تعاونی‌ها در ایجاد اشتغال در این شهرستان سالانه 17 تا 18 درصد است.

وی عنوان کرد:از مجموع تعاونی‌های شهرستان بروجرد 220 تعاونی فعال، 400 تعاونی نیمه‌فعال و 45 تعاونی غیرفعال شناسایی شده‌اند.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد افزود: رایزنیها به منظور تعیین تکلیف تعاونی‌های نیمه‌فعال و غیرفعال این شهرستان در حال انجام است.

فرشید ادامه داد: تعاونی‌های فعال شهرستان بروجرد در حوزه مسکن، مصرف، اعتبار، فرش دستباف، صنایع‌دستی، کشاورزی و گرایشهای متفاوت صنعتی، معدن و تولیدی-توزیعی، خدمات رایانه‌ای، مدارس غیرانتفاعی، آموزشی، سهام عدالت و توسعه عمران مشغول به فعالیت هستند.

وی به عضویت قریب به 250 هزار نفر در تعاونی‌های شهرستان بروجرد اشاره و تاکید کرد: تعاونی‌های مسکن و سهام عدالت بیشترین اعضاء را به خود اختصاص داده‌اند.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد یادآور شد: نبود نقدینگی، وجود بدهی‌های بانکی و بالا بودن سود تسهیلات بانکی را می‌توان برخی چالش‌های پیش‌روی تعاونی‌های این شهرستان برشمرد.

فرشید با اشاره به لزوم فرهنگ‌سازی شرکت مردم در تعاونی‌ها، اظهار کرد: استفاده از پتانسیل‌های منطقه و تشکیل تعاونی‌هایی در راستای توسعه منطقه ضروری است.

وی با اشاره به معافیت تعاونی‌ها از مالیات بر درآمد، خاطرنشان کرد: تسهیلات جدیدی برای تعاونی‌های فعال در مناطق محروم در نظر گرفته شده است.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد ادامه داد: با توجه به موقعیت اقلیمی منطقه تشکیل تعاونی‌های باغی در بخش کشاورزی و تعاونی‌های صنعتی با گرایش‌های مختلف نظیر تامین نیاز مواد اولیه و محصولات فروش، بسته‌بندی و بازاریابی امکان‌پذیر است.

فرشید تاکید کرد: با توجه به فعالیت تعاونی‌های مسکن، مصرف و تولیدی در شهرستان بروجرد سهم اقتصادی سالانه مجموع تعاونی‌های این شهرستان هفت تا هشت درصد است.

وی با اشاره به سهم تعاونی‌های شهرستان بروجرد از صادرات به سایر نقاط کشور و دیگر کشورها، تصریح کرد: در حال حاضر دو تعاونی این شهرستان در حوزه صادرات فعالیت دارند.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد یادآور شد: ورود بی‌رویه کالاهای خارجی، رکود در فروش، عدم بازاریابی و بسته‌بندی لازم، عدم برند‌سازی توسط تعاونی‌ها، افزایش قیمت تمام شده محصولات و مالیات و بیمه بیشترین مشکلات منعکس شده تعاونی‌ها به این اداره است.