رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

وحدت دژ محکم امت اسلامی در برابر استکبار است - نمایش محتوای خبر

 

 

وحدت دژ محکم امت اسلامی در برابر استکبار است

وحدت دژ محکم امت اسلامی در برابر استکبار است

امام جمعه پلدختر گفت: وحدت دژ محکم ملل اسلامی، عامل موفقیت مسلمانان جهان و تحقق کلمه وحدت است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از پلدختر، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین محمد سوری عصر روز سه شنبه در مراسم جشن میلاد با سعادت پیامبر اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع) در مسجد جامع شهر پلدختر، با تبریک هفته وحدت، اظهار داشت: پیامبر گرامی اسلام (ص) منادی وحدت، رحمت و مهربانی بودند و نام‌گذاری هفته وحدت، یکی از ماندگارترین اقدامات امام خمینی(ره) است.

وی با بیان اینکه جهان اسلام، امروز تشنه وحدت در میان ملل اسلامی است، افزود: وحدت دژ محکم و اقتدار ملل اسلامی و محکم‌ترین عامل توانمندی مسلمانان و هفته وحدت فرصت مناسبی برای همه مسلمانان جهان است که همدلی خود را به همه نشان دهند.

امام جمعه پلدختر با بیان اینکه وحدت یعنی توجه به مشترکات و نادیده گرفتن اختلافات است، بیان کرد: تبعیت از سیره و سلوک پیامبر اکرم (ص) سبب حفظ وحدت می‌شود.

وی عنوان کرد: وجود نعمت مقام معظم رهبری سبب وحدت مسلمانان ایران و جهانیان شده و امروز ضرورت وحدت امت اسلامی بیش از هر زمان دیگر نمایان است.

سوری با بیان اینکه جهان اسلام نیازمند وحدت و شناخت توطئه‌های دشمنان است، گفت: مسلمانان تنها در سایه وحدت کلمه و حفظ انسجام میان جوامع خود است که می‌توانند علیه اهداف نظام استکباری ایستادگی کنند.

وی تصریح کرد: وحدت شاهکار رسالت پیامبر اکرم (ص) و انقلاب امام خمینی (ره) است و وحدت بیش از پیش مسلمانان سبب خنثی شدن توطئه دشمنان علیه مسلمانان می‌شود.

امام جمعه پلدختر ضمن تأکید بر اینکه هفته وحدت نماد اتحاد و همبستگی بین مسلمانان است،دخاطرنشان کرد: حفظ اقتدار و عظمت اسلام با گسترش روحیه وحدت میسر می‌شود و عظمت هفته وحدت دشمنان را ناکام کرده و ابهت استکبار را شکسته است.

وی با بیان اینکه لبیک‌گویی به منادی وحدت، زمینه‌ساز عظمت مسلمانان است،  اظهار داشت: وحدت واقعی مسلمانان در تبعیت از رهبری صالح تحقق می‌یابد و میلاد پیامبر رحمت، تحکیم‌بخش وحدت است.

سوری با بیان اینکه وحدت رحمت است و تفرقه عذاب الهی را به دنبال دارد، گفت: هفته وحدت فرصت مناسبی برای آشنایی هر چه بیشتر با منش و سبک زندگی پیامبر (ص) است و وحدت و همدلی بین مسلمانان جهان می‌تواند بسیاری از مشکلات آنها را حل کند.