رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۱ خرداد ۱۳۹۸

ورزشکاران مستعد مناطق محروم لرستان حمایت می‌شوند - نمایش محتوای خبر

 

 

ورزشکاران مستعد مناطق محروم لرستان حمایت می‌شوند

ورزشکاران مستعد مناطق محروم لرستان حمایت می‌شوند

مدیرکل ورزش و جوانان لرستان گفت: اکیپ‌های استعدادیابی، ورزشکاران بد سرپرست و ورزشکاران مستعد مناطق محروم که امکانات مالی و شرایط ورزش ندارند را مورد حمایت قرار می‌دهند.

علی یاور عزیز پور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد، با بیان اینکه استان لرستان از نظر تعداد ورزشکاران سازمان نیافته در کشور رتبه چهاردهم را دارد اظهار داشت: آمار ورزشکاران سازمان‌یافته استان لرستان حدود 40 هزار نفر است که بنا داریم این تعداد را به 50 هزار نفر برسانیم.

وی افزود: در حوزه ورزش قهرمانی تعداد مدال‌های کسب‌شده و تعداد میزبانی‌های مسابقات قهرمانی کشور و سطوح بالاتر، از رشد قابل‌قبولی برخوردار بوده است.

مدیرکل ورزش و جوانان لرستان بابیان اینکه استان لرستان در بخش میزبانی‌ مسابقات 100 درصد رشد داشته است عنوان کرد: خوشبختانه در هشت ماهه گذشته تعداد مدال‌های کسب‌شده توسط ورزشکاران لرستانی نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد داشته است.

وی بیان کرد: در استان لرستان 46 هیئت ورزشی استانی و 451 هیئت شهرستانی بحث تخصصی رشته‌های مختلف ورزشی را در استان پیگیری می‌کنند که سبب گسترش ورزش در استان شده‌اند.

عزیزپور تصریح کرد: هدف ما تلاش برای حضور کیفی‌تر ورزشکاران استان دربازی‌های آسیایی 2018 و المپیک 2020 است که در این راستا هیئت‌های ورزشی با کمک اداره کل ورزش و جوانان، در سراسر استان کار استعدادیابی ورزشی را انجام می‌دهند.

وی خاطرنشان کرد: اکیپ‌های استعدادیابی، ورزشکاران بد سرپرست و ورزشکاران مناطق محروم را که از استعداد بالایی برخوردارند ولی امکانات مالی و شرایط ورزش را ندارند را موردحمایت قرار می‌دهند و مستعد بودن فرد با عبور از غربال‌های استعدادیابی رشته‌های ورزشی مشخص می‌شود.

مدیرکل ورزش و جوانان لرستان گفت: همه هیئت‌های ورزشی اکیپ استعدادیابی دارند اما استعدادیابی به معنی پیکرشناسی تنها یک مرکز در استان به عنوان پایگاه استعدادیابی قهرمانی لرستان وجود دارد.