رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۵ مهر ۱۳۹۸

ورزش بانوان لرستان و بی‌مهری مسئولان - نمایش محتوای خبر

 

 

ورزش بانوان لرستان و بی‌مهری مسئولان

ورزش بانوان لرستان و بی‌مهری مسئولان

بعد از بی‌مهری مسئولان به تیم فوتبال بانوان نگین ازنا نوبت به تیم سبک‌های آزاد کاراته رسیده است که می‌طلبد اداره ورزش و جوانان حمایت های لازم را انجام دهد.

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، به دلیل اینکه ورزش نقش بسیار مهمی در سلامتی افراد دارد، باید مورد توجه فراوان قرار بگیرد. بانوان نیز به نوبه خود سهم زیادی را از ورزش کشور به خود اختصاص داده‌اند، حال اگر بانوان بخواهند رشته ورزشی خود را حرفه‌ای ادامه بدهند باید حمایت‌های ویژه‌ای از آن‌ها به عمل آید.

متاسفانه علیرغم تلاش‌های بسیار بانوان ورزش‌کار لرستانی‌ و کسب رتبه‌های برتر در سطح کشوری و گاهی نیز در سطح بین‌المللی از طرف مسئولان مربوطه استانی مورد بی‌مهری قرار گرفته‌اند.

حمایت نشدن بانوان ورزش‌کار باعث دلسردی آن‌ها می‌شود و در شرایطی تنها باید به کسب مدال‌های رنگارنگ فکر کنند، دغدغه‌های حاشیه‌ای مانند نبود امکانات مناسب و حتی هزینه ایاب و ذهاب فکر آن‌ها را مشغول می‌کند و این مسائل می‌تواند تا حد زیادی باعث افت روحیه ورزشکاران شود.

بعد از مشکلات فراوان تیم فوتبال بانوان نگین ازنا اینک نوبت تیم سبک‌های آزاد کاراته‌ استان است که به دلیل بی‌توجهی مسئولان از کسب عناوین برتر باز بماند.

خبرنگار فارس این بار به سراغ اعضای این تیم رفته است تا از زبان خودشان جویای احوال شود.

مریم جعفری تنها همکاری و حمایت بیشتر مسئولان ورزشی را خواستار شد و اظهار کرد: با وجود این‌که بنده دارای رتبه قهرمانی آسیا، بین‌المللی، دارای بیش از 18 قهرمانی در سبک‌های مختلف کیوکوشین کاراته، بیش از 50 قهرمانی استانی در رشته‌های مختلف و همچنین داور و مربی درجه یک هستم، اما تاکنون هیچ‌گونه حمایت مالی از سوی مسئولان دریافت نکرده‌ام.

رئیس سبک‌های آزاد کاراته بانوان لرستان و یکی از اعضای این تیم افزود: در مسابقات انتخابی تیم ملی که در 28 بهمن برگزار شد انگشتم آسیب دید که به اجبار خودم پیگیر درمان شده‌ام که متاسفانه برای گرفتن نوبت پزشک نیز مشکل دارم.

‎‎سرور ولیپوریان نیز بیان کرد: این سبک کاراته از سال 1379 در استان آغاز شد و با ایجاد تغییرات مناسبی این ورزش از سال 81 تاکنون با مربی‌گری بنده در استان ادامه دارد.

نائب رئیس سبک کیوکوشین کاراته بانوان کشور افزود: سبک آزاد کاراته بانوان استان به دلیل مشکلات بر سر راه در سال‌های اخیر نتوانسته است فعالیت‌های چشمگیری را از خود نشان دهد، اما خوشبختانه این روند در سال جاری تغییر کرد و ورزشکاران این سبک موفقیت‌های خوبی را کسب کرده‌اند.

ولیپوریان شرکت در لیگ کشوری را از جمله این موفقیت‌ها دانست و بیان کرد: لیگ در سطح بالایی و به میزبانی مازندران برگزار شد و تیم لرستان یک مدال برنز را کسب کرد.

نائب رئیس سبک کیوکوشین کاراته بانوان کشور با بیان اینکه شهر خرم‌آباد در سال جاری میزبان مسابقات کشوری بوده است، گفت: متاسفانه اداره کل ورزش و جوانان استان حمایت‌های لازم را جهت برگزاری این مسابقات را انجام نداد.

وی ادامه داد: این اداره حتی سالن ورزشی که حق ما برای برگزاری مسابقات کشوری بود را در اختیار ما قرار نداد و در اختیار جاهای دیگر قرار گرفت.

این مسئول افزود: اداره ورزش و جوانان لرستان با وجود اینکه می‌دانستند که خرم‌آباد میزبان مسابقات کشوری است ولی باز هم نسبت به این موضوع بی‌توجهی کردند.

ولیپوریان با تاکید اینکه کاراته کیوکوشین استان بسیار قوی است، تصریح کرد: هدف اصلی ما این است که لرستان را به قطب کاراته کشور تبدیل شود و این تنها حمایت مسئولان را می‌طلبد.

نائب رئیس سبک کیوکوشین کاراته بانوان کشور اظهار داشت: استان از نظر مربی و داور هیچ‌گونه مشکلی ندارد و همگی دارای درجه یک هستند.

وی درخصوص فیزیک جسمانی ورزشکاران گفت: ورزشکاران در شرایط خوبی قرار دارند و به طور مدام در تمرین‌ها شرکت می‌کنند.

ولیپوریان در پایان با اعلام اینکه تیم سبک‌های آزاد کاراته بانوان لرستان جزء 6 تیم برتر کشور است، بیان کرد: هدف اصلی این است تیم در سال آینده بتواند در مسابقات بین‌المللی نماینده داشته باشد.