رونق تولید ملی | دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸

وصیتنامه شهدای دانش‌آموز در ۴۲۰۰ مدرسه استان لرستان نصب شد - نمایش محتوای خبر

 

 

وصیتنامه شهدای دانش‌آموز در ۴۲۰۰ مدرسه استان لرستان نصب شد

وصیتنامه شهدای دانش‌آموز در ۴۲۰۰ مدرسه استان لرستان نصب شد

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان لرستان گفت: وصیتنامه ۹۰۷ شهید دانش‌آموز در ۴۲۰۰ مدرسه استان لرستان نصب شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، گودرز کریمی فر در  شورای ترویج فرهنگ و شهادت استان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد اظهار داشت: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت یک اصل اعتقادی است و آموزش‌وپرورش لرستان نیز در راستای تقویت باورها و اعتقادت برنامه‌های مختلفی داشته است.

وی به وجود 907 شهید دانش‌آموز و 187 شهید فرهنگی در استان لرستان اشاره کرد و افزود: آموزش‌وپرورش لرستان در سه سال اخیر با مشارکت سپاه پاسداران و بنیاد شهید به‌صورت متناوب در 15 منطقه استان یادواره و کنگره‌های دانش‌آموزی و فرهنگی برگزار کرده است.

مدیرکل آموزش‌وپرورش لرستان عنوان کرد: علی‌رغم تنگناهای مالی که در آموزش‌وپرورش لرستان وجود دارد، در هر منطقه و شهرستانی یادواره شهدای دانش‌آموز برگزار می‌شود و در این یادواره‌ها کتابچه شهدای دانش‌آموز مه طراحی و تدوین‌شده است توزیع می‌شود.

وی با اشاره به نصب وصیتنامه شهدای دانش آموز در چهار هزار و 200 مدرسه لرستان بیان کرد: آموزش‌وپرورش استان لرستان در بحث ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در بین 32 استان کشور به‌عنوان استان برتر معرفی شد.

کریمی فر برگزاری ستاد شاهد را از دیگر اقدامات آموزش‌وپرورش لرستان دانست و گفت: جلسات ستاد شاهد هر 30 یا 40 روز یک‌بار با حضور مدیرکل و سایر اعضا برگزار و برنامه‌های ستاد شاهد وزارت آموزش‌وپرورش با رویکرد آموزش‌وپرورش استان موردبررسی قرار می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: برای انتصاب مدیران مدارش شاهد آموزش‌وپرورش لرستان نیز مؤلفه‌ها و شاخص‌هایی تعریف‌شده است و پس از اعلام نظر مدیرکل بنیاد شهید لرستان روسای مدارس به‌عنوان سفرای شهدا و تعلیم و تربیت به مناطق معرفی می‌شوند.

مدیرکل آموزش‌وپرورش لرستان به نام‌گذاری مدارس استان به نام شهدای دانش‌آموز اشاره کرد و  اظهار داشت: از 907 شهید دانش‌آموز در استان تا به امروز بیش از 73 درصد از نام شهدا، برای نام‌گذاری مدارس به کار گرفته‌شده است.

وی در رابطه با به‌کارگیری و جذب خانواده شهدا در آموزش‌وپرورش استان لرستان نیز افزود: خانواده شهدا  بدون قید و شرط منوط به اینکه دارای شرایط لازم باشند به‌کارگیری شده‌اند و ازآنجاکه جذب خانواده شهدا در آموزش‌وپرورش در اولویت بوده است 13 درصد بیشتر از سهمیه جذب داشته‌ایم.