جهش تولید | پنج‌شنبه، ۲ بهمن ۱۳۹۹

وضعیت سیستم روشنایی «بام لرستان» نامساعد است - نمایش محتوای خبر

 

 

وضعیت سیستم روشنایی «بام لرستان» نامساعد است

وضعیت سیستم روشنایی «بام لرستان» نامساعد است

مدیر کل منابع طبیعی استان لرستان گفت:وضعیت روشنایی«بام لرستان» مناسب نیست به طوری که سیستم روشنایی بام خرم‌آباد کاملاً خاموش است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، شیرزاد نجفی شامگاه شنبه در دومین جلسه احداث بام خاطره‌ها که در سالن جلسات استانداری برگزار شد با بیان اینکه اکثر سیستم روشنایی بام خرم‌آباد معیوب هستند و بایددر راستای روشنایی بام  سرکشی انجام شود، اظهارداشت: سیستم روشنایی بام خرم‌آباد کاملاً خاموش است، افزود: دکل‌های نوری و سیستم برق بام خرم‌آباد خاموش است.

وی با تأکید بر اینکه نباید بام خرم‌آباد به فراموشی سپرده شود، افزود: شهرداری خرم‌آباد باید سیستم آبخوری، سطل زباله، سکوی نشیمن در بام خرم‌آباد ایجاد کند.

مدیر کل منابع طبیعی استان لرستان بابیان اینکه روکش آسفالت بام خرم‌آباد مناسب نیست و دچار فرورفتگی شده است، عنوان کرد: روکش آسفالتی جدیدی باید در جاده بام خرم‌آباد انجام شود.

وی بیان کرد: پس از گذشت هشت ماه از سال یک ریال پول دریافت نکرده‌ایم و نیروهایی که در این مجموعه  فعالیت می‌کنند از قبیل کارگر و پیمانکار به دلیل دریافت نکردن حقوق ناراحت هستند چرا که آبیاری و نگهداری منطقه به‌خوبی انجام شده است بنابراین توصیه می‌شود برای کارگران مبلغی در نظر گرفته شود.

185 میلیون تومان برای روشنایی بام خاطره‌ها هزینه شد

فریدون خودنیا مدیرعامل شرکت توزیع برق لرستان نیز در این جلسه گفت: مجموعه شرکت توزیع برق استان لرستان هم‌راستا باسیاست‌های کلان استانداری تاکنون حدود 185 میلیون تومان در بام خاطره‌ها هزینه کرده است.

وی اظهارداشت: شرکت توزیع برق استان علاوه بر فعالیت در بام خاطره‌ها در منطقه پشت بازار در داخل منازل افراد، خیابان‌ها و کوچه‌ها نیز اصلاح و بهینه کامل روشنایی انجام داده است و برق منطقه را نیز تقویت کرده است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق لرستان بابیان اینکه از دو هزار چراغی که در بام خرم‌آباد وجود دارد حدود 54 چراغ خاموش است، عنوان کرد: زمانی که جاده بام ساخته شد جاده به‌گونه‌ای پیش رفت که بالابرهای 12 متری ما به چراغ‌برق‌ها نمی‌رسید و این در حالی است که بالابرهای جدید 17.5 متری 54 چراغ خاموش را نیز سرویس می‌کنیم بنابراین درست نیست که به خاطر چند چراغ خاموش و یا معیوب شرکت توزیع برق استان را زیر سؤال ببریم.

وی با اشاره به اینکه برج‌های نوری بام خرم‌آباد مربوط به شرکت توزیع برق استان لرستان نیست، بیان کرد: شرکت توزیع برق استان برج نوری را در بام خرم‌آباد نصب نکرده که بخواهد از آن بهره‌برداری کند.

خودنیا گفت: چراغ‌برق‌ها را شرکت توزیع برق نصب‌کرده است  چون بهره‌بردار آنها هستیم به خاطر رضایت مردم سرویس آنها انجام می‌شود.