جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۴ مرداد ۱۳۹۹

وضعیت مطالبات کارگران کشت و صنعت لرستان تا ۱۰ روز آینده مشخص می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

وضعیت مطالبات کارگران کشت و صنعت لرستان تا ۱۰ روز آینده مشخص می‌شود

وضعیت مطالبات کارگران کشت و صنعت لرستان تا ۱۰ روز آینده مشخص می‌شود

معاون استاندار لرستان گفت: ظرف ۱۰ روز آینده وضعیت حق‌وحقوق کارگران کشت و صنعت لرستان مشخص می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، تجمع دامنه‌دار کارگران صنایع استان لرستان اینبار به نیروهای کشت و صنعت لرستان رسید تا ساعاتی از روز را برای تسریع درروند پرداخت مطالبات خود در مقابل استانداری لرستان تحصن کنند.

جمعی از کارگران اخراج شده کشت و صنعت لرستان هشتم آبان ماه با تجمع در مقابل استانداری لرستان خواستار تعیین تکلیف وضعیت خود شدند تا شاید پس از 13 سال بیکاری، یا بازنشست شوند و یا مجدد بتوانند به کار خود برگردند.

خبرگزاری تسنیم لرستان با تجمع اعتراض‌آمیز  این کارگران بر آن شد تا به مشکلات این کارگران در گزارشی به‌عنوان «بلاتکلیفی 300 کارگر کشت و صنعت لرستان بعد از 13 سال/وعده‌هایی که بدون عمل ماند» بپردازد که خوشبختانه مهرداد غضنفری معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری لرستان اخیراً اعلام کرد که به وضعیت این کارگران رسیدگی و ظرف 10 روز آینده مشکلات آن‌ها برطرف می‌شود.

مهرداد غضنفری معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری لرستان در این رابطه اظهار داشت: با پیگیری انجام‌شده ظرف 10 روز آینده وضعیت حق‌وحقوق کارگران کشت و صنعت لرستان مشخص می‌شود.

وی افزود: در سال‌های گذشته با توجه به مشکلی که بین کارگران مجتمع کشت و صنعت لرستان و شرکت تابع و بانک ملی و پرداخت چهار درصد مشاغل سخت و زیان‌آور وجود داشته است اعتراضات نیروهای این مجتمع به اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ارجاع داده شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری لرستان عنوان کرد: در آخرین جلسه‌ای که برای رفع مشکل این کارگران برگزار شد نماینده کشت و صنعت حضور پیدا نکرد و در گزارش‌های نهایی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، فرمی در اختیار نماینده کارگران قرار گرفت تا از طرف کارگران تکمیل شود.

وی بابیان اینکه اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ظرف 10 روز آینده احکام لازم در این رابطه  صادر می‌کند، بیان کرد: روال قانونی و قضایی برای دریافت حق‌وحقوق قانونی کارکنان کشت و صنعت در حال انجام است.

به گزارش تسنیم مجتمع کشت و صنعت استان لرستان در سال 54  باهدف پرورش دام و طیور راه‌اندازی شد و با  ورشکستگی آن در سال 82 کارگران آن از کار بیکار شدند.

پروژه کشت و صنعت استان لرستان پس از گذشت چندین سال تعطیلی توسط یک سرمایه‌گذاری خارجی مجدداً راه‌اندازی شده است و اکنون در سه فاز و در بخش  مختلف کشاورزی، باغات، دامداری فعالیت خود را آغاز کرده است.