جهش تولید | پنج‌شنبه، ۲۱ فروردین ۱۳۹۹

وعده‌های تکمیل استخر پلدختر تمامی ندارد/ هرسال دریغ از پارسال - نمایش محتوای خبر

 

 

وعده‌های تکمیل استخر پلدختر تمامی ندارد/ هرسال دریغ از پارسال

وعده‌های تکمیل استخر پلدختر تمامی ندارد/ هرسال دریغ از پارسال

جلسه شورای ورزش پلدختر برگزار شد و در آن فرماندار از تکمیل نشدن پروژه استخر این شهرستان با گذشت بیش از ۱۰ سال انتقاد کرد.

به گزارش خبرگار مهر، نورالدین درمنان فرماندار پلدختر صبح شنبه در جلسه شورای ورزش این شهرستان اظهار داشت: ورزش این شهرستان با توجه به استعدادهای فراوان و ظرفیت های غنی در رقابت های ملی و بین المللی مظلوم واقع شده و باید راه برای شکوفایی آنها فراهم شود.

لزوم تجلیل از ورزشکاران پلدختری

وی افزود: هدف ورزش همگانی هم افزایی، بهره مندی از ظرفیت ها و توانمندی های دستگاه های اجرایی، موسسات و نهادهای دولتی و غیر دولتی و ایجاد نشاط و تندرستی برای همه اقشار جامعه است.

فرماندار پلدختر بر پیگیری مسئله خصوصی سازی اماکن ورزشی تاکید کرد و گفت: باید برای بهبود این وضع در راستای توسعه ورزش شهرستان تلاش کرد.

درمنان خطاب به مسئولان ورزشی شهرستان پلدختر افزود: برای مدیریت ورزشی تنها پول ملاک نیست بلکه می توان با خلاقیت و هنر کارهای ماندگاری انجام داد.

وی با بیان اینکه در این شهرستان از خیلی از ورزشکاران نامی برده نمی شود و از آنها تجلیل درستی به عمل نمی آید گفت: به طور مثال محمد مهرابی کشتی گیر فرنگی کار پلدختری در وزن ۴۶ کیلوگرم در مسابقات آذربایجان صاحب مدال طلا شد که باید با برنامه ریزی لازم زمینه تجلیل از این ورزشکار موفق پلدختری فراهم شود.

انتقاد فرماندار از عدم تکمیل استخر شنای پلدختر

فرماندار پلدختر با بیان اینکه باید طی جلسه ای از محمد مهرابی قهرمان مدال آور آذربایجان تجلیل به عمل آید گفت: باید در شهرستان از ظرفیت های موجود ورزشی استفاده کرده و زمینه برای شکوفایی آنها فراهم شود.

درمنان با تاکید بر اینکه باید در راستای جذب سرمایه گذار برای شکوفایی ظرفیت ها، توانمندی ها و موفقیت های ورزشکاران تاکید کرد: در این راستا رسانه ها نقش تاثیر گذاری دارند.

وی در ادامه سخنان خود بر لزوم شناسایی آسیب های حوزه ورزش شهرستان پلدختر تاکید کرد و گفت: همچنین باید راهکارهای لازم برای رفع این آسیب ها در شهرستان اندیشیده شود.

فرماندار پلدختر در بخش دیگری از سخنان خود از روند ساخت استخر شنای این شهرستان انتقاد کرد و گفت: بیش از ۱۰ سال از عملیات اجرایی این پروژه می گذرد اما هنوز تکمیل نشده است.

درمنان با طرح این سوال که چرا ساخت این استخر سال ها بوده به طور انجامیده است گفت: در این راستا از مسئولان اداره کل ورزش و جوانان لرستان خواستاریم که هر چه زودتر اقدام به تکمیل این پروژه در شهرستان پلدختر کنند.

وعده مدیر کل تحقق پیدا نکرد

این انتقادات فرماندار پلدختر در حالی صورت می گیرد که علی یاور عزیز پور مدیر کل ورزش و جوانان لرستان در مصاحب خود با خبرنگار مهر در دی ماه سال گذشته گفته بود: پروژه استخر شنای پلدختر به گفته پیمانکار آن به احتمال ۹۰ درصد با برنامه زمان بندی شده امسال به بهره برداری می رسد.

وی با بیان اینکه در تلاش هستیم امسال آنچه که مصوب شده تخصیص نقدینگی ها را به طور ۱۰۰ درصد بگیریم ادامه داده بود: با این حال کار این پروژه با شش میلیارد تومان تمام نمی شود و نیاز به تزریق منابع جدید از طریق استانداری لرستان دارد.

مدیر کل ورزش و جوانان لرستان با تاکید بر اینکه در این رابطه استاندار قول تخصیص ۱۰۰ درصدی اعتبار پروژه استخر شنای پلدختر را داده اند افزود: کارهای اساسی این استخر انجام شده و تنها نازک کاری آن مانده که مشغول کار هستند و امیدواریم طبق برنامه زمان بندی پیش برویم.

عزیزپور در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار مهر که پیمانکار فعلی پروژه استخر شنای پلدختر سه میلیارد ریال هزینه کرده و طلب دارد آیا برای ادامه کار اعتباری تزریق می شود گفته بود: پیمانکارانی وجود دارند که حدود ۱۰ میلیارد ریال برای پروژه هزینه کرده اند و این گونه نیست که پیمانکاری به خاطر یک و یا دو میلیارد ریال کار را تعطیل کرده و تصور کند که طلبشان وصول نمی شود.

مدیر کل ورزش و جوانان لرستان در ادامه سخنان خود از خریداری تجهیزات لازم برای استخر شهرستان پلدختر خبر داده بود.