جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

وقایع و مبارزات دوران انقلاب برای جوانان بازگو شود - نمایش محتوای خبر

 

 

وقایع و مبارزات دوران انقلاب برای جوانان بازگو شود

وقایع و مبارزات دوران انقلاب برای جوانان بازگو شود

امام جمعه پلدختر گفت: وقایع انقلاب اسلامی و مبارزات با رژیم شاه برای جوانان کشور بازگو شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از پلدختر، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد سوری در دیدار مسئولان شهرستان پلدختر که در مسجد جامع این شهر برگزار شد اظهار داشت: انقلاب اسلامی ثمره مجاهدت‌های امام خمینی و نتیجه اتحاد و همدلی مردم ایران است.

وی با گرامیداشت فرارسیدن سی و هشتمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی افزود: امام خمینی (ره) آرزوی ائمه بزرگوار (ع) را در تشکیل حکومت دینی تحقق بخشید.

امام جمعه پلدختر به 14 سال شکنجه و تبعید امام خمینی و دوستان و یاران ایشان اشاره و بیان کرد: به همان اندازه که رضاخان ذلت را برای کشور به ارمغان آورد حضرت امام (ره) عزت را به ایران و جهانیان داد.

وی عنوان کرد: خاطرات حاکمان پیشین ایران نشان از ذلت آن‌ها داشت و اینکه تا چه اندازه در مقابل آمریکا ذلیل بوند چنین کسانی نمی‌توانند عزت برای ملت به بار بیاورند.

سوری تصریح کرد: خداوند انسان را آزاد آفریده و گناه آلودگی سبب فاصله گرفتن انسان از خداوند می‌شود و تنها اطاعت و بندگی خدا عزت‌آفرین است.

وی خاطرنشان کرد: کسی که حاضر است به خاطر به دست آوردن مسئولیت شرافت انسانی را زیر پا بگذارد چنین کسی نمی‌تواند سبب عزت برای یک ملت شود.

امام جمعه پلدختر گفت: اگر حکومت ولایی مقدمه حکومت حضرت ولی عصر (عج) باشد باید در خدمت دین باشیم چون ولایت فقیه ادامه‌دهنده ولایت ائمه (ع) است و فارغ از بحث سیاسی باید تابع ولی‌فقیه باشیم و براساس اعتقادات زندگی کنیم.

وی اظهار داشت: باید یاد امام و شهدای عزیز را که بهترین چیز خود یعنی جانشان را فدای کشور کردند گرامی بداریم و این ارزش‌هایی را که آنها به خاطرش شهید شدند به نسل آینده منتقل کنیم.

سوری ضمن تأکید بر اینکه کسانی که مسئولند وظیفه‌شان بیشتر است عنوان کرد: کسانی که در هنگام مسئولیت آن را مثل چماق بر سر مردم می‌زنند اینها خائن‌اند و هیچ کس از خیانتکار حمایت نمی‌کند همچنین کسانی که بی‌تفاوتند در گناه آنها شریکند.

وی افزود: کسانی که مسئولند باید بدانند مسئولیت آنها در نظامی است که به راحتی به دست نیامده و انقلاب اسلامی با مجاهدت‌های امام و شهیدان به دست آمده است.