رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۶ اسفند ۱۳۹۸

وقوع بیش از 1900 حادثه در پلدختر در 10 ماه اخیر - نمایش محتوای خبر

 

 

وقوع بیش از 1900 حادثه در پلدختر در 10 ماه اخیر

وقوع بیش از 1900 حادثه در پلدختر در 10 ماه اخیر

سرپرست شبکه بهداشت و درمان پلدختر گفت: در 10 ماه اخیر هزار و 940 حادثه در پلدختر اتفاق افتاده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از پلدختر، احمد کرم‌وند در جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی این شهرستان اظهار کرد: از این تعداد 68 درصد از حادثه‌دیدگان مرد و 32 درصد نیز زن بوده‌اند.

این مسئول خاطرنشان کرد: از حوادث به وقوع پیوسته در 10 ماه اخیر در سطح شهرستان پلدختر 483 مورد معادل 25 درصد ناشی از خودرو و خودرو سوار، 195 مورد معادل 10 درصد حیوان گزیدگی، 194 مورد معادل 10 درصد مارگزیدگی، 154 مورد معادل هشت درصد خشونت و 31 مورد معادل دو درصد اقدام به خودکشی بوده است.

احمد کرم‌وند گفت: در این موارد حوادث تنها 10 درصد منجر به فوت شده است و بیشترین حوادث در گروه سن 20 تا 24 سال اتفاق افتاده که معادل 22 درصد کل حوادث شهرستان پلدختر است.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان تصریح کرد: از این میزان 60 درصد در روستاها، 28 درصد شهری و 12 درصد نیز خارج از شهرستان اتفاق افتاده است.

کرم‌وند اظهار داشت: واحدهای بهداشت و درمان پلدختر برای خدمات‌دهی به میهمانان نوروزی آمادگی کامل دارند.

وی با اشاره به راه‌اندازی بیتوته پایگاه‌های افرینه، چمشک و پاعلم برای ایام نوروز گفت: هشت طرح بسیج سلامت نوروزی پایگاه فوریت‌های پزشکی 115 و دو پایگاه در سطح شهر با آمبولانس و تجهیزات و امکانات آماده خدمات‌دهی به مسافران در صورت بروز حوادث احتمالی است.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان پلدختر افزود: همچنین پنج پزشک متخصص اصلی به صورت کشیک، اورژانس، زایشگاه و پزشکان عمومی در بیمارستان امام خمینی پلدختر به صورت شبانه‌روزی در ایام نوروز فعالیت دارند.

این مقام مسئول تصریح کرد: به منظور پیش‌گیری و اطلاع‌رسانی ایدز در مدارس و دانشگاه‌های پلدختر کلاس آموزشی برگزار شده و در آینده نیز تداوم دارد.

وی گفت: ایمن‌سازی ورودی شمالی شهر در مجاورت پل تاریخی که در معرض ریزش سنگ‌های بزرگ و سنگ‌ریزه است، باید در دستور کار قرار گیرد.

کرم‌وند تصریح کرد: ایمن‌سازی جاده هلوش به پل گاومیشان با نصب علائم هشداردهنده و خط‌کشی صورت گیرد.

وی گفت: از یکم اسفند تیم‌های بازرسی شبکه بهداشت پلدختر در دو نوبت عصر و شب نظارت بر اماکن عمومی، محل‌های توزیع و عرضه مواد غذایی و خوراکی را آغاز کرده‌اند.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان پلدختر اظهار داشت: با هرگونه تخلف در عرضه مواد غذایی با هماهنگی تعزیرات حکومتی و اداره صنعت، معدن و تجارت و میراث فرهنگی برخورد می‌کنیم.

کرم‌وند با تاکید بر همکاری آبفا و آبفار شهرستان پلدختر در زمینه سالم‌سازی آب شرب گفت: آب مهم‌ترین اصل در تامین سلامت مردم است که باید به آن توجه شود.