رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۲ مهر ۱۳۹۸

وقوع جرائم در بروجرد ۳۶ درصد کاهش یافت - نمایش محتوای خبر

 

 

وقوع جرائم در بروجرد ۳۶ درصد کاهش یافت

وقوع جرائم در بروجرد ۳۶ درصد کاهش یافت

فرمانده انتظامی بروجرد گفت: از ابتدای سال جاری آمارهای وقوع جرائم و نزاع‌های دسته‌جمعی در مقایسه با گذشته به ترتیب آمارها کاهش ۳۶ و ۴۰ درصدی داشته‌اند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بروجرد، علیرضا دلیری در نشست خبری با اصحاب رسانه این شهرستان، اظهار داشت: از ابتدای سال جاری آمارهای وقوعات جرائم و نزاع‌های دسته‌جمعی در مقایسه با گذشته به ترتیب آمارها کاهش 36 و 40 درصدی داشته‌اند.

وی افزود: در پایان سال 93 استان لرستان در سایه فعالیت‌های اثربخش پلیس در مبارزه با مخلان نظم و امنیت اجتماعی از رتبه ششم وقوع جرائم در بین استان‌های کشور به رتبه 19 رسیده است که این پیشرفت قابل‌توجه و شاخص بوده است.

فرمانده انتظامی بروجرد عنوان کرد: در سال گذشته متاًسفانه شاهد وقوع 19 فقره قتل در شهرستان بروجرد بودیم البته وجود این آمارها به معنای پائین بودن مؤلفه امنیت در این شهرستان نیست چراکه عوامل متعدد فردی، اجتماعی و فرهنگی در بروز قتل نقش‌آفرینی می‌کنند.

وی بیان کرد: در سال گذشته 21 قاتل که در این سال و سال‌های گذشته مرتکب قتل شده بودند، دستگیر شده و به مقامات قضایی تحویل شدند.

دلیری خاطر‌نشان کرد: در راستای دستگیری جرائم مالی، قاچاق کالا و موادمخدر، سرقت و دیگر موارد در این زمینه در مقایسه با سال گذشته شاهد رشد قابل‌توجه 86 درصدی هستیم.

وی با اشاره به این‌که در روزهای اخیر چهار سارق که اقدام به سرقت از مراکز دولتی، ادارات و مدارس می‌کردند، دستگیر شده‌اند، گفت: در این راستا دو مالخر نیز دستگیر شده‌اند.

فرمانده انتظامی بروجرد تصریح کرد: اموال کشف شده از این افراد به ادارات مربوطه برگردانده و سارقان برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی می‌شوند و نیز یک جاعل حرفه‌ای که اقدام به آزادی سند می‌کرده، دستگیر شده است.

وی افزود: از ابتدای سال جاری کشف سلاح غیرمجاز در این شهرستان در مقایسه با مدت مشابه سال پیش از آن 257 درصد رشد داشته است.

دلیری بیان کرد: شهروندان آگاه بروجردی به صورت مداوم فعالیت‌های مسئولان را به خوبی رصد کرده و با ارائه نقطه نظرات و پیشنهادها به آنان نقش خود را در اداره هرچه بهتر شهر به خوبی ایفا می‌کنند.

وی با اشاره به نقش پررنگ رسانه‌ها و خبرنگاران در ارتقاء مؤلفه‌های امنیت و احساس امنیت در جامعه، بیان کرد: تعامل خوب اصحاب رسانه با نیروی انتظامی شهرستان بروجرد ظرفیت خوبی را برای دستیابی به این هدف فراهم آورده است.

فرمانده انتظامی بروجرد عنوان کرد: در سال جاری با تعامل و همکاری بیشتر در راستای پررنگ‌تر کردن این رابطه دوسویه می‌توان در راستای تحقق شعار سال نقش مؤثری ایفا کرد.