سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

ولایت ریشه در عصمت و عدالت دارد - نمایش محتوای خبر

 

 

ولایت ریشه در عصمت و عدالت دارد

ولایت ریشه در عصمت و عدالت دارد

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان گفت: ولایت ریشه در عصمت و عدالت دارد و اگر پیامبر(ص) ولایت دارد به خاطر عصمت است و اگر ولی‌فقیه ولایت دارد به خاطر عدالت است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، آیت‌الله سید احمد میرعمادی در دیدار با خدام حرم حضرت معصومه(س) ضمن تسلیت به مناسبت وفات بانوی اسلام حضرت فاطمه معصومه(س)، اظهار داشت: مردم استان لرستان یکپارچه عاشق اهل‌بیت عصمت و طهارت(ع) هستند و در طول تاریخ محبت و اراده‌شان به اهل‌بیت(ع) زبانزد خاص و عام بوده است.

وی با بیان اینکه مردم استان لرستان همواره پشتیبان و حامیان مرجعیت بودند، افزود: تکیه‌گاه آیت‌الله بروجردی مردم استان بود و زمانی که بنا شد آیت‌الله بروجردی به شهر قم برود مردم استان مخالفت کردند و گفتند برکات وجود آیت‌الله بروجردی برای استان باشد ولی چون بستر لازم برای وی در شهر قم فراهم‌ شده بود به شهر قم مشرف شدند.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان عنوان کرد: نامه‌های آیت‌الله بروجردی به مردم استان و برخی افراد معتمد نشان می‌دهد که علما و روحانیون استان ارتباط محکمی با علما و مرجعیت قم داشتند و در حال حاضر هم دارند.

وی بیان کرد: افتخار امروز ما این است که اکثر مردم استان لرستان مقام معظم رهبری هستند و این آمار بالای تقلید از مقام معظم رهبری شاید در استان لرستان بیشتر از استان‌های دیگر باشد.

میرعمادی در زمینهٔ عظمت و جایگاه حضرت فاطمه معصومه(س)، اظهار داشت: با مراجعه به زیارات نامه‌ این حضرت می‌توان به جایگاه، عظمت و شأن حضرت فاطمه معصومه(س) پی برد.

وی افزود: نخستین شأن این حضرت که در زیارت نامه‌ ایشان آمده است، شفاعت است و شفاعت از آن‌کسی است که خداوند از او راضی باشد بنابراین برخورداری از شأن شفاعت حضرت فاطمه معصومه(س) نشانه محبوبیت و خشنودی خدا از ایشان است.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان بابیان اینکه شأن شفاعت شأنی است که بدون اذن الهی ممکن نیست، عنوان کرد: حضرت فاطمه معصومه(س) شخصیتی است که خدا از او راضی و او نیز از خداوند راضی است.

وی بیان کرد: شأن دیگر حضرت فاطمه معصومه(س) عصمت است؛ شأن عصمت را امام رضا (ع) بیان کردند به‌طوری‌که در روایت آمده است امام رضا(ع) فرمودند هر کس حضرت فاطمه معصومه(س) را در قم زیارت کند من را زیارت کرده است.

میرعمادی تصریح کرد: شأن عصمت مطلب دیگری را اثبات می‌کند که نشان می‌دهد قول، فعل و عمل حضرت فاطمه معصومه(س) برای ما حجت شرعی است و حجت بودن رفتار حضرت ریشه در عصمت دارد.

وی با بیان اینکه کرامت شأن دیگری است که حضرت فاطمه معصومه(س) از آن برخوردار است، خاطرنشان کرد: کرامت نشانه برخورداری از اصالت و جایگاه اجتماعی این حضرت است و اقتضای اهل‌بیت(ع) این است که هیچ‌کس از در خانه شأن ناامید برنمی‌گردد.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان گفت: تمام معجزات پیامبران و اولیاء الهی بر خواسته از کرامت است؛ برخی معتقد هستند که شأن ولایت نیز بر خواسته از عصمت و کرامت است.

وی با بیان اینکه ولایت ریشه در عصمت و عدالت دارد، اظهار داشت: اگر پیامبر(ص) ولایت دارد به خاطر عصمت است و اگر  ولی‌فقیه ولایت دارد به خاطر عدالت است.

میرعمادی افزود: کار خدام حرم حضرت فاطمه معصومه (س) به‌عنوان سفیران کریمه اهل‌بیت(ع) در راستای تکمیل رسالت این حضرت است چراکه ایشان به‌ غیر از دیدار بردار هدف از هجرتشان معرفی اسلام و مکتب اهل‌بیت(ع) چه در حال حیات و چه در حال ممات بود.

وی عنوان کرد: حضرت فاطمه معصومه (س) بعد از ممات نگینی شد برای حوزه‌های علمیه تا علما و روحانیون معارف الهی را یاد بگیرند و به دنیا برسانند.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان بیان کرد: در روایات آمده است که یکی از علائم آخرالزمان این است که علوم اهل‌بیت(ع) از قم به تمام دنیا منتشر می‌شود؛ یکی از راه‌های آن این است که علما و روحانیون در حوزه‌های قم علوم را فرامی‌گیرند و این علما کسانی می‌شوند مانند شیخ زکزاکی در آفریقا، شیخ نمر در عربستان، شیخ سلمان در بحرین و یکی دیگر سید حسن نصرالله می‌شود.

وی با اشاره به اینکه یکی دیگر از راه‌های ترویج علوم اسلام اقدام شما به‌عنوان سفیران کریمه اهل‌بیت (ع) است، تصریح کرد: با اقدام سفیران کریمه اهل‌بیت(ع) دل‌ها متوجه حضرت می‌شود، عشق مردم افزایش می‌یابد و از گناه بازداشته می‌شوند چراکه فاطمه معصومه(س) نیز در همین جهت حرکت کردند.

میرعمادی خاطرنشان کرد: امروز نیز دنیا تشنه معارف اهل‌بیت(ع) است و علی‌رغم اینکه استکبار جهانی توطئه و شیطنت‌هایی انجام می‌دهد و ایران هراسی، شیعه هراسی و ترس از انقلاب را رواج می‌دهد ولی ایران به‌عنوان کشور قدرتمند در دنیا نقش‌آفرینی می‌کند.

وی گفت: انقلاب اسلامی رواج پیداکرده به‌طوری‌که زمانی در آفریقا 500 نفر شیعه وجود داشت ولی الآن تعداد شیعیان به 12 میلیون نفر رسیده است حتی بعضی‌ها تعداد شیعیان را در این کشور 25 میلیون نفر اعلام کرده‌اند.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان بابیان اینکه چراغی که در قم روشن است شعاع این چراغ فراگیر می‌شود، اظهار داشت: پیام و اقدام سفیران کریمه اهل‌بیت(ع) بسیار تأثیرگذار است که امیدواریم در دل‌ها نیز تأثیرگذار باشد چراکه مردم استقبال بسیار خوبی دارند.

وی افزود: از نشانه‌های ارادت مردم استان لرستان به اهل‌بیت(ع) در اقدامات مردم استان در اربعین امسال مشخص است به‌طوری‌که فعالیت ستاد اربعین استان جزء برترین ستادهای کشور شناخته شد.

میرعمادی عنوان کرد: یکی دیگر از نشانه‌های ارادت مردم استان ورود ضریح مطهر امام حسین(ع) بود که مردم استان استقبال خیلی خوبی داشتند و در حال حاضر نیز یکی از درب‌های حرم عسکریین در خرم‌آباد در حال ساخت است که نشان از ارادت و محبت مردم این استان نسبت به اهل‌بیت(ع) است.