جهش تولید | دوشنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۹

ویژه‌برنامه‌های صدا و سیمای مرکز لرستان در اربعین حسینی - نمایش محتوای خبر

 

 

ویژه‌برنامه‌های صدا و سیمای مرکز لرستان در اربعین حسینی

ویژه‌برنامه‌های صدا و سیمای مرکز لرستان در اربعین حسینی

ویژه‌برنامه‌های صدا و سیمای مرکز لرستان در اربعین حسینی

صدا و سیمای مرکز لرستان به مناسبت   اربعین حسینی ویژه برنامه‌های متعددی را تدارک دیده است

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای لرستان ، "قدم های بهشتی " عنوان ویژه برنامه‌ای است که به منظور گرامیداشت روز اربعین از این شبکه افلاک  پخش می‌شود. در این برنامه، ارتباط مستقیم با مرز های مهران ، شلمچه و چذابه و همچنین ارتباط با نجف و کربلای معلا برقرار می شود. مداحی  و مباحث کارشناسی از قسمتهای این برنامه است . قدم های بهشتی به مدت 50 دقیقه به تهیه کنندگی مهران فارابی روز اربعین  پخش می شود.

"قامت استوار" ویژه برنامه زنده شبانه سیمای مرکز لرستان است که به مناسبت اربعین حسینی از ساعت 21 تا 22 به مدت یک ساعت به تهیه کنندگی محمد رضا پولادوند پخش می شود. گزارش از مراسمات مذهبی ، سینه زنی و مداحی با حضور مداحان و کارشناسان در استودیو ، گزارش از موکب ها و مصاحبه با زائرین کربلا از آیتم های این برنامه است.

برنامه های صبحی دیگر ، نیم نگاه و خانواده هم هر یک  با قسمتهای مختلف به موضوع اربعین حسینی می پردازند.

صدای مرکز لرستان هم ویژه برنامه " اربعین عاشقی"  را به مناسبت اربعین روی آنتن رادیو لرستان خواهد برد. ارتباط زنده تلفنی با کربلا ، مباحث کارشناسی مذهبی و پخش نوحه ها و مداحی ها از قسمتهای  برنامه اربعین عاشقی  است. این برنامه روز اربعین حسینی از ساعت 9 تا 11 به تهیه کنندگی سوسن درجزینی از صدای مرکز لرستان بطور زنده پخش می شود. برنامه های کوچه باغ جوانی و ایواره تو وخیر هم در این روز با موضوع اربعین حضرت اباعبدالله الحسین (ع) از رادیو لرستان پخش می شود.

معاونت خبر مرکز لرستان هم با تولید چند گزارش خبری از موکب ها ، مراسمات مذهبی در سطح استان لرستان و همچنین ارتباط با خبرنگاران اعزامی به شهرهای نجف و کربلا این روز را گرامی می دارد.