سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

ویژه برنامه های انتخاباتی شبکه افلاک - نمایش محتوای خبر

 

 

ویژه برنامه های انتخاباتی شبکه افلاک

ویژه برنامه های انتخاباتی شبکه افلاک

سیمای مرکز لرستان به منظور  تبیین وتشریح فرآیند انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در استان، دو برنامه: «یک رای،یک انتخاب» و «برگ زرین» را تولید و پخش می کند.

برنامه «یک رای،یک انتخاب» ، با ساختار میزگرد با حضور کارشناسان استان به تبیین وتشریح انتخابات مجلس شورای اسلامی می پردازد و سعی دارد دانش و شناخت مخاطبان را در خصوص انتخابات و وظایف مجلس شورای اسلامی و ویژگی های نماینده اصلح افزایش دهد ؛ این برنامه  به  تهیه کنندگی  و کارگردانی شهرام شاداب فر، شنبه ها و دوشنبه ها به مدت ۳۰ دقیقه ،ساعت ۲۲ از شبکه افلاک پخش می شود. بحث کارشناسی، گزارش ،میان برنامه و نریشن ،سخنان رهبری و امام (ره) با موضوع انتخابات و موسیقی ازجمله بخش های مختلف برنامه «یک رای،یک انتخاب»  است.

دیگر برنامه انتخاباتی شبکه افلاک ،برنامه ترکیبی  «برگ زرین»،به تهیه کنندگی و کارگردانی شهرام ولیخانی است؛این برنامه نیز با تهیه گزارش های مردمی و کارشناسان دانشگاهی و حضور بازیگران استان، سعی دارد آگاهی و دانش  مخاطبان را درباره انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی افزایش دهد. «برگ زرین»،سه شنبه و پنجشنبه هر هفته به مدت ۳۰ دقیقه از شبکه افلاک پخش می شود.

رادیو لرستان برای بالا بردن دانش و بینش انتخاباتی مخاطبان  ،دو برنامه انتخاباتی: « ایران سربلند» و« آگاهی،انتخاب» را طراحی ،تولید و پخش می کند.رادیو لرستان در مرحله تبیینی اهداف انتخاب برای مخاطبان، طی یک ماه   و در روزهای دوشنبه هر هفته ، به مدت20 دقیقه ، برنامه«ایران سربلند»  را طراحی،تولید و پخش کرده  است؛ این برنامه توسط تهیه کنندگان مختلف ، با ساختار کلامی-پیامی ،با بخش های متنوعی مثل: آرم، کلام، موسیقی ،سرود،گزارش مردمی،بحث کارشناسی و آنونس و بسته های صوتی ، تولید و  از رادیو لرستان پخش شده است.

دیگر برنامه انتخاباتی رادیو لرستان،برنامه«آگاهی_انتخاب» است؛این برنامه با ساختار میزگرد با حضور کارشناسان و  دانشجویان به صورت پرسش و پاسخ،  یک شنبه ساعت ۱۲:۳۰ دقیقه (تکرار ساعت 21:30 همان روز) و سه شنبه ساعت ۱۲:۳۰ دقیقه ( تکرار آن چهارشنبه ساعت 10:25 )،هر هفته به مدت  ۴۵ دقیقه از رادیو لرستان تهیه و پخش می شود. گفتنی است که این برنامه انتخاباتی رادیو لرستان را تهیه کنندگان مختلف با هدف مشارکت همگانی و حضور گسترده مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی و گزینش آگاهانه مردم،تولید می کنند.

 علاوه بر این ،رادیو لرستان برنامه های دیگری با ساختار واکس پاپ (گزارش مردمی)به مدت 5 دقیقه به صورت روزانه و یک بار تکرار آن با موضوع : من انتخاب می کنم چون... و پیام های کوتاه آگاهی بخش هر روز به مدت  دو دقیقه   و آنونس را  به صورت روتین پخش می کند؛همچنین برنامه های روتین رادیو لرستان نیز با توجه به ساختار خود، موضوعات متنوعی را مرتبط با این ایام   طراحی و تولید و پخش می کنند و  هر کدام به نوبه خود به موضوع انتخابات  می پردازند.