جهش تولید | جمعه، ۳ بهمن ۱۳۹۹

ویژه برنامه های نوروز 97 در صدا و سیمای مرکز لرستان - نمایش محتوای خبر

 

 

ویژه برنامه های نوروز 97 در صدا و سیمای مرکز لرستان

ویژه برنامه های نوروز 97 در صدا و سیمای مرکز لرستان

صدا و سیمای مرکز لرستان مرکز لرستان در ایام نوروز با چند  ویژه برنامه زنده تلویزیونی  و یک برنامه تولیدی و دو برنامه رادیویی ویژه این ایام،  میهمان  هم میهنان و به ویژه لرستانی های عزیز خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی مرکز لرستان ، سیمای مرکز لرستان با ویژه برنامه تحویل سال به مدت 4 ساعت به تهیه کنندگی فرزاد پیرداده با قسمتهای مختلفی به استقبال نوروز 97 خواهد رفت. دعوت از خانواده شهدای مدافع حرم ، حضور هنرمندان ملی و استانی ، ارتباط با حرم حضرت امام رضا (ع) و حرم حضرت معصومه (ص) ، نمایش خانوادگی با حضور هنرمندان طناز بومی با موضوع چگونگی گذراندن تعطیلات نوروز و ماجراهای مبتلا به خانواده های لرستانی در ایام نوروز ، گزارش از مرزداران در لحظه سال تحویل و ایام عید ، گزارش از مشاغل فعال مانند اتاق عمل راهداری و پلیس در لحظه سال تحویل و  معرفی جاذبه های گردشگری از آیتم های این برنامه است.

برنامه زنده " وایک" کاری از شبکه افلاک هر شب از ساعت 21 تا 22 در قالب آیتم های متنوعی ازجمله  گزارشهای مردمی، نمایشهای طنز، موسیقی محلی، معرفی جاذبه های گردشگری، معرفی آداب، فرهنگ و تمدن مردم لرستان، مصاحبه با مسافران نوروزی، اطلاع رسانی وضعیت آب و هوا و راههای استان به مدت 90 دقیقه  از 29 اسفندماه جاری تا 15فروردین1397 همراه  مخاطبان خواهد بود.تهیه کنندگی و کارگردانی این برنامه را فرزاد پیرداده برعهده دارد.

برنامه زنده تلویزیونی" سرچراغ  " به تهیه کنندگی مهدی رحیمی راد  در ایام نوروز از ساعت 18 تا 19 بمدت یک ساعت روی آنتن شبکه افلاک می رود.گزارش از مهمانان نوروزی ، معرفی اماکن دیدنی و بناهای تاریخی لرستان ، پخش گزارش از اردوهای راهیان نور ، اطلاع رسانی در خصوص خدمات رفاهی ، ایمنی سفر های نوروزی، تماس تلفنی با کارشناسان هواشناسی استان و پخش تصنیف و کلیپ های بهاری از قسمتهای اصلی این برنامه است.

شبکه افلاک لرستان در ایام نوروز همچنین  با برنامه زنده  "خانواده ایرانی " به تهیه کنندگی محمد رضا پولادوند  و برنامه تولیدی بچه ها افلاک  ویژه کودک و نوجوان به تهیه کنندگی و کارگردانی امیر محمد یمینی  نیز،  با محوریت معرفی جاذبه های گردشگری و نیز معرفی آداب و رسوم و فرهنگ و تمدن قوم لر زمینه ارتقاء اطلاعات مخاطبان خود از لرستان پرآوازه را بیش از پیش افزایش می دهد.

رادیو لرستان نیز در  ایام نوروز، دو برنامه زنده رادیویی را روی آنتن شبکه صدای لرستان می برد.

برنامه رادیویی "صد سال به این سالها" به تهیه کنندگی  شهرزاد مظفری  ویژه تحویل سال به مدت دو ساعت بطور زنده از رادیو لرستان پخش می شود. اجرای مشترک با رادیو قم ، گزارش از راهیان نور ، معرفی نخبگان در حوزه معارفی ، معرفی مناطق گردشگری استان و پخش تصنیف های محلی از قسمتهای این برنامه است .

 برنامه زنده  "گل اوما بهار اوما " هر روز از ساعت 10 تا 12   به مدت 120 دقیقه تهیه و پخش می شود .  قسمتهای اصلی این برنامه  شامل معرفی  جاذبه های فرهنگی، طبیعی و گردشگری لرستان، معرفی آداب و رسوم و فرهنگ مردم لرستان، اطلاع رسانی در خصوص شرایط جوی و وضعیت راههای ارتباطی استان ، مباحث کارشناسی پزشکی در مورد استفاده از مواد غذایی سالم در سفر  و همچنین راهنمایی مسافران نوروزی خواهد بود.تهیه کننده این برنامه شهرزاد مظفری و گوینده آن زهرا حسن زاده است.

همچنین در ایام تعطیلات نوروزی روزانه دو بخش خبری رادیویی و تلویزیونی علاوه بر اطلاع رسانی اخبار استان، زیباییها و توانمندیهای لرستان را به تصویر می کشد.

معاونت فضای مجازی هم  با معرفی رسوم مردم لرستان در ایام نوروز ، پخش موسیقی های محلی ، معرفی تفرجگاهها و اماکن دیدنی استان ، انعکاس ویژه برنامه های صدا و سیمای مرکز لرستان در فضای مجازی  و همچنین اطلاع رسانی در مورد راهها و هواشناسی برای مخاطبان ، همراه مهمانان نوروزی خواهد بود.