سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

پارک سافاری در استان لرستان احداث می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

پارک سافاری در استان لرستان احداث می‌شود

پارک سافاری در استان لرستان احداث می‌شود

معاون استاندار لرستان گفت: پارک سافاری به مساحت ۲۰ تا ۳۰ هزار هکتار در پیرامون شهر خرم‌آباد ایجاد می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، محمد اصلانی شامگاه سه‌شنبه در حاشیه نمایشگاه دستاوردهای شورای اسلامی شهر و شهرداری خرم‌آباد اظهار داشت: شورای اسلامی و شهرداری خرم‌آباد در هفته فرهنگی اقتصادی که در تهران برگزار شد خوش درخشیدند در این مدت 30 هزار نفر از غرفه‌های نمایشگاه بازدید کردند و در همایش‌هایی که برگزار شد هفت وزیر شرکت کردند.

وی افزود: این نمایشگاه دستاوردهای عظیم و بی‌نظیری داشت و خوشبختانه مودت و همدلی خوبی بین اعضا شورای شهر دیده می‌شود کارهای خوب و بزرگی را شروع کردند که انعقاد پیمان 200 میلیارد تومانی کار بزرگی است که در مدیریت شهری آینده مؤثر خواهد بود.

معاون عمرانی استاندار لرستان عنوان کرد: از آنجایی‌که شهرداری نهاد‌های غیردولتی هستند و از بودجه عمومی دولت استفاده نمی‌کنند اتکا بر درآمدهای عمومی مردم هستند و از طرفی مردم نیز انتظار خدمات‌رسانی این نهاد رادارند.

وی بیان کرد: باید با تمام وجود به شعار شهر ما خانه ما تأکید کرد که اگر این موضوع را بپذیریم و به آن اعتماد داشته باشیم همه کارها به‌ راحتی درست می‌شود.

اصلانی با بیان اینکه در هفته اخیر سرمایه‌گذارانی در استان برای ایجاد پارک سافاری حضور یافتند تصریح کرد: بنا است این پارک به مساحت 20 تا 30 هزار هکتار در پیرامون شهر خرم‌آباد ایجاد شود که اتفاق بی‌نظیری در سطح کشور است و در آینده‌ای نزدیک تنها شهری در کشور خواهیم بود که از پارک سافاری برخوردار است.

وی خاطرنشان کرد: همه هم‌وغم مدیران و مسئولان استان این است که لرستان به مقصد گردشگری تبدیل شود پل شاپوری به یکی از پارک‌های بی‌نظیر مینیاتوری تبدیل می‌شود و آبشار دره گرم در آینده نزدیک به یکی از جاذبه‌های گردشگری بی‌نظیر استان تبدیل می‌شود.