رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۵ تیر ۱۳۹۸

پارک علم و فناوری الیگودرز افتتاح می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

پارک علم و فناوری الیگودرز افتتاح می‌شود

پارک علم و فناوری الیگودرز افتتاح می‌شود

رئیس پارک علم و فناوری الیگودرز گفت: پارک علم و فناوری الیگودرز وابسته به پارک علم وفناوری استان لرستان شنبه 18 بهمن ماه با حضور استاندار لرستان افتتاح می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از الیگودرز، محمد سرلک پنج‌شنبه شب در حاشیه سفر رئیس دانشگاه پیام نور کشور به الیگودرز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: به مناسبت دهه فجر پارک علم و فناوری الیگودرز وابسته به پارک علم وفناوری استان لرستان شنبه 18 بهمن ماه با حضور استاندار لرستان و نماینده الیگودرز افتتاح می‌شود.

وی گفت: با توجه به افزایش فاصله بخش‌های اقتصادی با دانشگاه‌ها و موسسات تحقیقاتی سازمان‌های جدیدی در چند دهه اخیر با هدف کاهش این فاصله و عینیت بخشیدن به نتایج تحقیقات در جامعه تشکیل شده است.

وی به شباهت اشاره هسته اصلی فلسفه ایجاد پارک‌های تحقیقاتی در کشورهای مختلف اشاره کرد و افزود: فراهم کردن بسترهای فیزیکی و عینی مورد نیاز برای پرورش و شکوفایی خلاقیت پژوهشگران و نوآوران از طریق ایجاد فضاهای مطلوب، صرفه‌جویی اجتماعی در وقت و هزینه‌های ارتباطی از طریق گرد هم آوردن مجموعه عناصر، نهادها، شرکت‌ها، سازمان‌ها و حتی افراد منفردی که در امر خلق، پرورش، تولیدی کردن و ارتقای کیفیت یک یا چند فناوری تعریف‌شده و موردنیاز جدی جامعه فعال هستند، از جمله اهداف تشکیل این پارک‌ها است.

سرلک ادامه داد: مجوز تاسیس پارک علم و فناوری الیگودرز نیز به عنوان زیر مجموعه پارک علم و فناوری استان لرستان با پیگیری‌های توکلی نماینده مردم الیگودرز اخذ شده است و همکاری غفاری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی این شهرستان در ساختمان دکتر حسابی این واحد دانشگاهی راه‌اندازی می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: همزمان با ایام دهه مبارک فجر مراسم افتتاح این مرکز روز شنبه با حضور بازوند استاندار لرستان، نماینده الیگودرز و مسئولان محلی برگزار می‌شود.