جهش تولید | دوشنبه، ۲۹ دی ۱۳۹۹

پالایشگاه الیگودرز به 150 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد - نمایش محتوای خبر

 

 

پالایشگاه الیگودرز به 150 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

پالایشگاه الیگودرز به 150 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی گفت: مجوز خوراک پالایشگاه دریافت شده و در سال آینده مراسم کلنگ‌زنی برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از الیگودرز، محمدتقی توکلی ظهر روز یکشنبه در نشست با خبرنگار فارس در الیگودرز با اشاره به اینکه برای احداث پالایشگاه مبلغ 150 میلیارد تومان اعتبار نیاز اظهار کرد: این طرح با مشارکت بخش خصوصی انجام می‌شود و بخش عمده اعتبار آن از طریق پرداخت تسهیلات تامین می‌شود.

وی به نتایج مثبت برگزاری جلسه بررسی جوانب احداث پالایشگاه نفت الیگودرز اشاره کرد و افزود: با توجه به مشکلات بیکاری در منطقه پیگیری‌های فراوانی جهت جذب سرمایه‌گذار بخش خصوصی با هدف احداث پالایشگاه نفت در شهرستان الیگودرز صورت گرفت و در این جلسه نیز موانع طرح مورد بررسی قرار گرفت.

عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی به دریافت احداث مجوز پالایشگاه از وزارت نفت اشاره کرد و یادآور شد: با هدف تسریع در روند اجرای پالایشگاه نفت این شهرستان از طریق برگزاری جلسات مکرر با استاندار حضور استاندار و همچنین مدیران اجرایی استان و بخش خصوصی موانع و مشکلات اداری پروژه مذکور مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت مقرر شد، سرمایه‌گذار با مراجعه به دستگاه‌های اداری اجرای طرح را پیگیری کند.

نماینده مردم الیگودرز با اشاره به اینکه تأمین خوراک پالایشگاه بر عهده وزارت نفت است، خاطرنشان کرد: مقرر شد، ظرفیت تولید نفت در پالایشگاه الیگودرز روزانه 40 هزار بشکه نفت باشد، اما به دلیل اینکه خطوط لوله منطقه ظرفیت تحویل این حجم را ندارند، برای گام نخست و در فاز اول روزانه به میزان 7500 بشکه فرآورده نفتی تولید شده و بعد از توسعه خطوط لوله نفت و در فازهای بعدی افزایش پیدا می‌کند.

وی با اشاره به منافع احداث این طرح گفت: بی‌شک اجرای پروژه مذکور نقش بسزایی در ایجاد اشتغال و رونق صنعت منطقه دارد.