رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۳۰ تیر ۱۳۹۸

پالایشگاه نفت و پتروشیمی در شهرستان دورود احداث می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

پالایشگاه نفت و پتروشیمی در شهرستان دورود احداث می‌شود

پالایشگاه نفت و پتروشیمی در شهرستان دورود احداث می‌شود

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی گفت: پالایشگاه نفت و پتروشیمی با ظرفیت ۱۵۰ هزار بشکه نفت سنگین در شهرستان دورود احداث می شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از دورود، عباس قائدرحمت در نشست سرمایه‌گذاران خارجی برای احداث پالایشگاه و پتروشیمی در دورود، اظهار داشت: جمهوری اسلامی پس از انقلاب اسلامی رشد جهشی در علم و فن‌آوری داشته است.

وی به دستاوردهای علمی کشور اشاره کرد و افزود: در نانوتکنولوژی رتبه هشتم دنیا را داریم و در بیوتکنولوژی و پزشکی قابل مقایسه با قبل نیستیم، در انرژی هسته‌ای روی پای خودمان ایستاده‌ایم و به فن‌آوری بالایی دست پیدا کرده‌ایم و در بحث دفاع از دستاوردهای خود و صنایع دفاعی به یک قدرت برتر دردنیا رسیده‌ایم.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد:  ما در نفت و گاز دارای رتبه‌های برتر در جهان هستیم که در گاز رتبه نخست و در نفت رتبه دوم را داریم  و در مجموع رتبه نخست در ذخائر نفت و گاز است.

وی بیان کرد:  برنامه‌ریزی در حال انجام است تا از خام‌فروشی موادنفتی جلوگیری کنیم و این مواد را به فرآوری نهایی برسانیم که برای کشور صرفه اقتصادی و ارز‌آوری بیشتری داشته باشد.

قائدرحمت به حضور سرمایه‌گذاران خارجی در این همایش اشاره و تصریح کرد: با توجه به این مزیت‌های حوزه نفت و گاز، کسانی که در این زمینه سرمایه‌گذاری کنند سود خوبی می‌برند و این سرمایه‌گذاری برد برد است، بنابراین از شما دعوت کردم که به ایران و لرستان سفر کنید و از نزدیک هم امنیت را ببینید و هم با ظرفیت‌های ما آشنا شوید.  وی خاطر‌نشان کرد: کمیسیون انرژی مجلس به شما اعلام کرد که هم از طرف مجلس و هم از طرف دولت شما را حمایت می‌کند.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی  با اشاره به احداث پالایشگاه نفت و پتروشیمی با ظرفیت 150 هزار بشکه نفت سنگین در شهرستان دورود گفت: این نشست ما امروز حاصل دوسال تلاش و جلسات متعدد با معاون اول ریاست جمهوری، وزیر صنعت و وزیر نفت است که گواهی خوراک را برای دو پالایشگاه 50 هزار بشکه‌ای در روز گرفته‌ایم اما کنسرسیوم شما اعلام کرد که حداقل نیاز در روز 150 هزار بشکه است که مجددا تلاش شد و این گواهی را دریافت کردیم.

وی عنوان کرد: ما به دنبال سرمایه هیچ کس نیستیم و جمهوری اسلامی سرمایه شما را حفظ می‌کند و به شما اطمینان می‌دهیم، پروژه‌های دیگری را با شما شروع کنیم ما گام‌های خوبی را برمی‌داریم و منتظر همکاری شما هستیم.

قائدرحمت افزود: جمهوری اسلامی محلی امن برای سرمایه‌گذاری است با وجود این‌که در کشورهای اطراف ما ناامنی حاکم شده اما کشورجمهوری اسلامی ایران از امن‌ترین نقاط جهان است.