رونق تولید ملی | جمعه، ۲۶ مهر ۱۳۹۸

پانزده هزار ویزا برای زائران لرستانی صادر شد - نمایش محتوای خبر

 

 

پانزده هزار ویزا برای زائران لرستانی صادر شد

پانزده هزار ویزا برای زائران لرستانی صادر شد

رئیس سازمان حج و زیارت استان لرستان گفت: 15 هزار ویزا تاکنون برای زائران لرستانی که در سامانه «سماح» ثبت‌نام کرده‌اند، صادر شده است.

محمد خسروی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بروجرد، اظهار داشت: تاکنون 28 هزار لرستانی برای حضور در ایام عزاداری اربعین حسینی در سامانه سماح ثبت‌نام کرده که از این تعداد 10 هزار نفر از بروجرد اقدام به ثبت‌نام کرده‌اند.

وی با بیان اینکه ثبت‌نام در سامانه سماح تا روز پنجم آذرماه تمدید شده است، افزود: علاقه‌مندان زیارت اربعین می‌توانند به‌ منظور تشرف به عتبات عالیات در این ایام تنها از طریق ثبت‌نام در این سامانه نسبت به دریافت ویزا و روادید تا زمان اعلام‌شده اقدام کنند.

رئیس سازمان حج و زیارت لرستان با بیان اینکه تاکنون 15 هزار ویزا تاکنون برای زائران لرستانی صادر شده است، عنوان کرد: روز دوشنبه چهار هزار ویزا به زائران تحویل داده شد که تا پایان امروز هم نزدیک به 9 هزار نفر دیگر ویزای خود را در شهرهای استان لرستان دریافت می‌کنند.

وی با بیان اینکه تاکنون 2 هزار ویزای آزاد نیز صادر شده است، گفت: تا ششم آذرماه آمار صدور ویزاهای استان لرستان به 17 هزار می‌رسد و ویزای افراد تا پایان ماه صفر اعتبار دارد.

خسروی با تأکید بر اینکه علاقه‌مندان زیارت اربعین تنها از طریق دفاتر مجاز زیارتی اقدام به ثبت‌نام و تشرف به عتبات عالیات کنند، تصریح کرد: همان‌طور که بارها از طریق رسانه‌ها و سازمان حج و زیارت اعلام‌شده علاقه‌مندان زیارت اربعین می‌توانند با مراجعه به 32 دفتر مجاز زیارتی در کل استان لرستان و 9 دفتر مجاز زیارتی در شهرستان بروجرد نسبت به دریافت ویزا اقدام کنند.

وی بابیان اینکه افرادی که در سامانه سماح ثبت‌نام کرده‌اند هیچگونه مشکلی برای دریافت ویزای خود ندارند، خاطرنشان کرد: ویزای این افراد به صورت مستقیم توسط سفارت عراق تحویل دفاتر زیارتی و پس‌ازآن در اختیار زائران قرار می‌گیرد.