رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۵ مهر ۱۳۹۸

پانزده هزار کارآموز فنی وحرفه ای لرستان محیط واقعی کار را تجربه می‌کنند - نمایش محتوای خبر

 

 

پانزده هزار کارآموز فنی وحرفه ای لرستان محیط واقعی کار را تجربه می‌کنند

پانزده هزار کارآموز فنی وحرفه ای لرستان محیط واقعی کار را تجربه می‌کنند

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان لرستان گفت: ۱۵ هزار کارآموز این استان در رشته آموزشی مختلف، محیط واقعی کار را تجربه می‌کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، رحمن قلاوند صبح یکشنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه برنامه‌های آموزشی فنی و حرفه‌ای استان در هفت بخش تهیه‌ شده است، اظهار داشت: امسال در بحث آموزش سندی در بخش مراکز ثابت دولتی، آموزش روستایی، صنایع و صنوف مختلف استان، کاهش آسیب‌های اجتماعی، جوار دانشگاهی مهارت‌های پیشرفته و آموزش بخش دولتی تهیه‌ شده که بخش هفتم آن اعتبار سنجی این شش بخش را انجام می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه در شعب شهری فنی و حرفه‌ای استان امسال حدود ۱۱۵ هزار ساعت دوره آموزشی برگزار می‌شود، گفت: در بخش پادگان ها نیز ۱۴۰ هزار ساعت آموزش برنامه‌ریزی‌ شده است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان لرستان خاطرنشان کرد: در مراکز ثابت آموزش فنی و حرفه‌ای نیز امسال ۱۵ هزار نفر کارآموز در هر رشته آموزشی محیط واقعی کار را تجربه می‌کنند و در این راستا پیش‌بینی‌شده است تا هزار و ۷۰۰ نفر در محیط واقعی کار قرار گیرند.

قلاوند به صدور حداقل ۱۱۵ مجوز مشاغل خانگی در سال ۹۵ اشاره کرد و افزود: امسال ۵۰۰ نفر آموزش‌های مشاغل خانگی را فرامی‌گیرند.

وی اظهار داشت: در بحث آموزش‌های روستایی و عشایری نیز برنامه‌ریزی‌هایی انجام‌شده تا منطبق با نیاز آن‌ها نیازسنجی عشایری در مناطق عشایری و روستایی انجام شود.