رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۸

پانصد میلیارد تومان به بخش تولید لرستان تخصیص یافت - نمایش محتوای خبر

 

 

پانصد میلیارد تومان به بخش تولید لرستان تخصیص یافت

پانصد میلیارد تومان به بخش تولید لرستان تخصیص یافت

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان لرستان گفت: ۵۰۰ میلیارد تومان امسال به بخش تولید لرستان تزریق‌شده که در استان بی‌سابقه بوده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد محمدرضا صفی خانی روز سه شنبه در کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد با اشاره به تعداد واحدهایی که در سیستم بهین یاب ثبت‌نام کرده‌اند اظهار داشت: حدود 138 واحد در سیستم بهین یاب و خارج از سیستم بهین یاب نیز 618 واحد ثبت‌نام کرده‌اند.

وی بابیان اینکه این واحدها در راستای اهداف اقتصاد مقاومتی و رونق تولید بوده که  از منابع ایجاد اشتغال جدید استفاده کرده‌اند افزود: از نظر سامانه بهین یاب استان لرستان رتبه دوم کشور و ازنظر پرداختی نیز رتبه نخست کشور را داریم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان لرستان عنوان کرد: جایگاه استان لرستان در بحث اقتصاد مقاومتی مطلوب است و 74.8 درصد پرداختی‌ها در سامانه بهین یاب محقق شده است.

وی بیان کرد: بانک‌های استان نیز 418 واحد صنعتی را پرداخت مستقیم داشته‌اند که در این زمینه نیز رتبه ششم کشور را داریم و رتبه قابل قبولی است.

صفی خانی تصریح کرد: لرستان نسبت به استان‌های پایلوت اقتصاد مقاومتی رتبه بهتری دارد، امسال حدود 500 میلیارد تومان به بخش تولید تزریق‌شده است که در استان بی‌سابقه بوده است.

وی خاطرنشان کرد: بهمن‌ماه امسال واحد شیر خشک شرکت پگاه و کاتالیست پتروشیمی افتتاح می‌شود که این واحدها به شکلی از اعتبارات در گردش استفاده کردند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان لرستان بابیان اینکه در بحث رونق تولید اتفاق بزرگی در استان افتاده و جایگاه استان در سال اقتصاد مقاومتی مطلوب است گفت: اعتقاد بر این است که با توجه به ظرفیت‌های استان خیلی بیشتر  می‌توان کار کرد.

وی اظهار داشت: اعتقادداریم استان لرستان می‌تواند استانی صنعتی و خوبی در ارتباط با تولید ثروت باشد و در این راستا مشکل اشتغال جوانان را به شکلی حل کنیم.