جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

پایگاه‌های اورژانس اجتماعی در لرستان راه‌اندازی می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

پایگاه‌های اورژانس اجتماعی در لرستان راه‌اندازی می‌شود

پایگاه‌های اورژانس اجتماعی در لرستان راه‌اندازی می‌شود

معاون امور اجتماعی بهزیستی لرستان گفت: ۴ پایگاه اورژانس اجتماعی تا پایان سال ۹۴ در لرستان راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، ذبیح‌الله نادمی عصر روز سه شنبه در کارگروه تخصصی بانوان و خانواده لرستان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد، اظهار داشت: امسال در مجموعه  بهزیستی لرستان با  اقداماتی و تمهیداتی که شکل‌گرفته  57 مورد کاهش طلاق، 20 مورد ساماندهی کودکان کار و خیابانی، 20 مورد بازپروری دختران و زنان آسیب‌دیده و در معرض آسیب و 108 مورد مداخله در بحران انجام‌شده است.

وی با بیان اینکه از آغاز سال تاکنون 317 نفر از خدمات اجتماعی  سیار بهزیستی استفاده کرده‌اند، افزود: از طریق خط 123 به دو هزار و 741 نفر خدمات‌دهی شده است که عمده این تماس‌ها در زمینه مشاوره اعتیاد و ازدواج بوده است.

معاون امور اجتماعی بهزیستی لرستان با بیان اینکه در پایگاه‌های اجتماعی  نیز در راستای آگاه‌سازی و آموزش مهارت‌های زندگی تاکنون  شش هزار و 803 نفر شناسایی‌شده است، عنوان کرد: برای پنج هزار و 408 نفر از آن‌ها پرونده تشکیل‌شده که خدماتی از قبیل حرفه‌آموزی، آموزش‌های پزشکی و بهداشتی، اوقات فراغت، نحوه ارتباط والدین با فرزند و مهارت چگونگی برخورد با آسیب‌های حاد موجود در سکونت‌گاه‌های غیررسمی  را آموزش می‌بینند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر تنها در شهرستان‌های خرم‌آباد، کوهدشت، بروجرد و دورود اورژانس اجتماعی وجود دارد، تصریح کرد: برای شهرستان‌های پلدختر الیگودرز، سلسه، دلفان نیز تا پایان امسال پایگاه اورژانس اجتماعی راه‌اندازی می‌شود.

نادمی با بیان اینکه  در خرم‌آباد سه پایگاه خدمات اجتماعی در محله‌های کوی علی‌آباد، فلک الدین و گل‌سفید وجود دارد، افزود:این اورژانس‌ها به‌طور خاص به زنان و دختران در معرض آسیب و آسیب‌دیده خدمات روانشناسی و اجتماعی ارائه می‌دهند.