جهش تولید | چهارشنبه، ۲۰ فروردین ۱۳۹۹

پتروشیمی شهرستان کوهدشت هفته آینده کلنگ زده می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

پتروشیمی شهرستان کوهدشت هفته آینده کلنگ زده می‌شود

پتروشیمی شهرستان کوهدشت هفته آینده کلنگ زده می‌شود

استاندار لرستان گفت: مشکلات موجود بر سر راه تأسیس پتروشیمی کوهدشت برطرف شده که امیدواریم کلنگ این پروژه در هفته آینده به زمین زده شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کوهدشت، هوشنگ بازوند در جلسه کارگروه اشتغال شهرستان کوهدشت اظهار داشت: مشکلات موجود بر سر راه تأسیس پتروشیمی کوهدشت برطرف شده و زمین موردنظر برای احداث این پتروشیمی مشخص‌شده است.

وی افزود: زمین موردنظر 80 هکتار بوده که مقررشده طی هفته آینده قیمت کارشناسی شده آن از سوی کارشناسان رسمی به سرمایه‌گذار اعلام شود.

استاندار لرستان با اشاره به راه‌اندازی این پتروشیمی عنوان کرد: مالک شرکت پتروشیمی آمادگی خود را از آغاز به کار پتروشیمی پس از اعلام قیمت کارشناسی زمین، اعلام کرده است.

وی ضمن ابراز امیدواری از کلنگ زنی این پروژه در هفته آینده، تصریح کرد: این پروژه یکی از صنایع مادر بوده که در صورت اجرایی شدن اشتغال‌زایی فوق‌العاده‌ای را به همراه دارد بنابراین حمایت مسئولان امر از اجرای این پروژه ضروری است.

بازوند بیان کرد: با توجه به این‌که پروژه پتروشیمی کوهدشت توسط بخش خصوصی و سرمایه‌گذار خصوصی در کوهدشت راه‌اندازی می‌شود، سهام‌دار و نوع سهام آن در اواخر سال 93 مشخص شد.

وی با اشاره به مشکلات کارخانه رب انار کوهدشت، خاطر‌نشان کرد: از آنجایی‌ که کارخانه رب انار کوهدشت اشتغال‌زایی و رونق در منطقه را به همراه دارد، بنابراین مشکلات این کارخانه باید به‌طور ویژه در دستور کار قرار گیرد.

استاندار لرستان گفت: محصولات این کارخانه صادراتی است و باید در راستای رفع مشکلات کارخانه به سرمایه‌گذار کارخانه رب انار در منطقه سیاب کوهدشت کمک کرد.