رونق تولید ملی | جمعه، ۲۶ مهر ۱۳۹۸

پرداخت 46 میلیارد تومان به شهرداری ها و دهیاری های لرستان در سال 93 - نمایش محتوای خبر

 

 

پرداخت 46 میلیارد تومان به شهرداری ها و دهیاری های لرستان در سال 93

پرداخت 46 میلیارد تومان به شهرداری ها و دهیاری های لرستان در سال 93

مدیرکل امور مالیاتی لرستان گفت: از ابتدای سال‌جاری اکنون 46 میلیارد تومان به شهرداری‌ها و دهیاری‌های لرستان پرداخت شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از دورود، مصطفی پورامیدی در دیدار با اعضای شورای شهر دورود با بیان اینکه در سال 91 از محل درآمدهای عوارض و مالیات حدود 14 میلیارد و 600 میلیون تومان به شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان لرستان پرداخت شده است، اظهار کرد: این میزان در سال 93 یعنی از ابتدای سال‌جاری تاکنون به 46 میلیارد تومان افزایش یافته است که شاهد رشد قابل توجه آن هستیم.

وی با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری، دولت و مجلس بر مالیات افزود: با آغاز برنامه توسعه پنجم کشور نام‌گذاری سال‌ها از سوی مقام معظم رهبری همواره با رنگ و بوی اقتصادی صورت گرفته است و در ابلاغ سیاست‌های کلی اقتصادی کشور از سوی ایشان به دولت، نگاه ویژه ای به مالیات شده است.

مدیرکل امور مالیاتی لرستان یادآور شد: با توجه به وضعیت قیمت نفت و همچنین تحریم‌های موجود این امر اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.

وی با اشاره به مالیات بر ارزش افزوده تصریح کرد: این بخش شامل 40 درصد از درآمدهای مالیاتی استان می‌شود.

پورامیدی در ادامه با اشاره به محل هزینه برخی درآمدهای مالیاتی کشور خاطرنشان کرد: اگر امروز شاهد تحول چشمگیر در حوزه سلامت هستیم به واسطه درآمدهای مالیاتی است.

این مسئول با تأکید بر اهمیت فرهنگ سازی در حوزه مالیاتی کشور یادآور شد: باید یک تعامل دو سویه بین سازمان مالیاتی و سایر نهادها باشد و اقدامات منسجمی در حوزه فرهنگ‌سازی صورت گیرد، تا مردم به استقبال طرح‌های مالیاتی بروند، چراکه اگر مردم بدانند، این مالیات‌ها کجا هزینه می‌شوند، راحت‌تر پرداخت می‌کنند و برای اولین بار در کشور 50 درصد هزینه‌های جاری خود را از طریق درآمدهای مالیاتی پوشش داده‌ایم.

پورامیدی با بیان اینکه تأثیر مالیات بر تولید ناخالص ملی زیر هفت درصد است اضافه کرد: اما این میزان در کشورهای توسعه یافته جهان بسیار بالاتر است و به همین منظور می‌طلبد، با جدیت به دنبال این وضعیت باشیم.

این مسئول با بیان اینکه دولت به دنبال افزایش نرخ مالیات نیست، گفت: در برنامه‌های سازمان مالیاتی نگاه ویژه‌ای بر توسعه پایه‌های مالیاتی شده است که اگر این پایه‌ها و بسترها توسعه یابد میزان درآمدها نیز افزایش می‌یابد و این در شرایطی است که نتها نرخ مالیات افزایش پیدا نمی‌کند، بلکه تخفیف‌های گذشته همچنان پابرجا هستند و سهم اصناف از درآمدهای مالیاتی استان 15 درصد است.