رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۸

پروازهای فرودگاه خرم‌آباد تا پایان آبان ماه امسال برقرار می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

پروازهای فرودگاه خرم‌آباد تا پایان آبان ماه امسال برقرار می‌شود

پروازهای فرودگاه خرم‌آباد تا پایان آبان ماه امسال برقرار می‌شود

استاندار لرستان گفت:پروازهای فرودگاه خرم‌آباد تا پایان آبان ماه سال ۹۵ مجدد برقرار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، هوشنگ بازوند شامگاه شنبه در حاشیه جلسه ویژه فرودگاه خرم‌آباد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مجموعاً 9 طرح در قالب طرح توسعه فرودگاه خرم‌آباد در حال اجرا و یا به بهره‌برداری رسیده‌اند.

وی با بیان اینکه تا پایان آبان ماه 95 پروازهای فرودگاه خرم‌آباد برقرار می‌شود، افزود: افزایش مقاومت باند فرودگاه خرم‌آباد مهم‌ترین طرح اجراشده در این فرودگاه است که برای اجرای این طرح نسبت به دیگر طرح‌ها هزینه و زمان زیادی نیاز بود.

استاندار لرستان عنوان کرد: ساختمان پاویون فرودگاه خرم‌آباد هم اکنون با 50 درصد پیشرفت فیزیکی در حال ساخت است و با راه‌اندازی از آن 16 هزار مترمربع به فضای آن افزوده می‌شود.

وی بابیان اینکه طرح توسعه فرودگاه خرم‌آباد با 53 میلیارد تومان اعتبار در حال اجراست، بیان کرد: اپرون فرودگاه خرم‌آباد در حال بازسازی است چراکه پیش‌ازاین امکان قرار گرفتن دو فروند هواپیما در این فرودگاه وجود نداشت.

بازوند از طرح توسعه فرودگاه خرم‌آباد به‌عنوان یک طرح مغفول مانده یادکرد و گفت: 65 درصد از طرح توسعه فرودگاه خرم آباد مربوط به بازسازی باند است و افزایش پهنای باند فرودگاه نیز نیازمند 70 تا 75 هزار تن آسفالت است.

وی با اشاره به اینکه تأمین روشنایی فرودگاه خرم‌آباد جز تعهدات شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی کشور  محسوب شده و با 40 میلیارد ریال اجرا می‌شود، اظهار داشت: طرح توسعه ترمینال خرم‌آباد نیز جز تعهدات شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی کشور است و بر اساس تعهد پنج هزار مترمربع به فضای آن افزوده می‌شود.

استاندار لرستان گفت: ترمینال فعلی فرودگاه خرم‌آباد برای پروازهای داخلی مناسب است اما برای برقراری پروازهای خارجی باید توسعه پیدا کند.