رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

پروانه معیار مصرف انرژی تولید آجر برای نخستین بار در بروجرد صادر شد - نمایش محتوای خبر

 

 

پروانه معیار مصرف انرژی تولید آجر برای نخستین بار در بروجرد صادر شد

پروانه معیار مصرف انرژی تولید آجر برای نخستین بار در بروجرد صادر شد

رئیس اداره استاندارد بروجرد گفت: نخستین پروانه استاندارد معیار مصرف انرژی در فرآیند تولید آجر در شهرستان بروجرد صادر شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بروجرد، عنایت شرفی ظهر امروز در جمع خبرنگاران این شهرستان اظهار داشت: در راستای اجرای استانداردهای معیار مصرف انرژی در کشور و با توجه به قوانین و مقررات وضع‌ شده، سازمان ملی استاندارد ایران به عنوان مجری استانداردهای برچسب انرژی و معیار مصرف انرژی انتخاب‌ شده است.

وی با اشاره به اهداف صدور این پروانه، افزود: هدف اصلی از صدور این پروانه که در راستای اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها بوده، رعایت استانداردهای لازم در تولید آجر است که رعایت این استانداردها علاوه بر کاهش قیمت تمام‌ شده محصولات تولیدی مانع از اتلاف انرژی در ساختمان‌سازی می‌شود.

رئیس اداره استاندارد بروجرد با اشاره به انجام بازرسی‌های دقیق واحدهای تولید آجر در این شهرستان، عنوان کرد: بر این اساس، پس از ارزیابی‌های انجام‌شده، یک از واحدهای تولیدی آجر رسی بروجرد موفق به دریافت پروانه کاربرد علامت استاندارد معیار مصرف انرژی در فرآیند تولید آجر رسی شده است.

وی از اعمال جریمه‌های قانونی به واحدهای متخلفی که استانداردها لازم را در تولیدات خود رعایت نمی‌کنند خبر داد و بیان کرد: در صورت عدم همکاری واحدهای تولیدی مشمول مقررات استانداردهای اجباری معیار مصرف انرژی در فرآیند تولید، بر اساس آیین‌نامه اجرائی ماده 26 قانون اصلاح الگوی مصرف، به عنوان متخلف به وزارتخانه‌های نفت و نیرو به منظور اعمال حداکثری جریمه معرفی می‌شوند.