جهش تولید | شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۹

پروژه آبرسانی کاکارضا به خرم‌آباد نیازمند ۴۰ میلیارد تومان اعتبار است - نمایش محتوای خبر

 

 

پروژه آبرسانی کاکارضا به خرم‌آباد نیازمند ۴۰ میلیارد تومان اعتبار است

پروژه آبرسانی کاکارضا به خرم‌آباد نیازمند ۴۰ میلیارد تومان اعتبار است

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری لرستان گفت: پروژه خط انتقال آب کاکارضا به خرم‌آباد ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و راه‌اندازی این پروژه نیازمند ۴۰ میلیارد تومان اعتبار است.

حمیدرضا کرم وند در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد، اظهار داشت: پروژه خط انتقال آب کاکارضا به خرم‌آباد، یکی از مهم‌ترین پروژه‌های آبرسانی در دست اقدام است.

وی افزود: پروژه خط انتقال آب کاکارضا به خرم‌آباد 85 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری لرستان عنوان کرد: اعتبار این پروژه بالغ‌بر 100 میلیارد تومان است که تاکنون 30 درصد این مبلغ تخصیص‌یافته است.

وی بیان کرد: تاکنون پیمانکار طرح قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء برای پروژه کاکارضا حدود 32 میلیارد تومان هزینه کرده که از این مبلغ حدود 10 میلیارد تومان توسط شرکت به پیمانکار پرداخت‌شده است.

کرم وند تصریح کرد: برای افتتاح این پروژه 40 میلیارد تومان اعتبار نیاز است که در صورت تأمین اعتبار این پروژه تا نیمه اول سال 94 به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با بیان اینکه هدف از اجرای پروژه خط انتقال آب کاکارضا به خرم‌آباد در کوتاه‌ مدت انتقال حداقل 500 لیتر بر ثانیه آب است، گفت: پس از ساخت سد سراب تلخ توسط شرکت آب منطقه‌ای و تصفیه‌خانه آب، در بلندمدت هزار و 830 لیتر بر ثانیه آب شرب شهر خرم‌آباد تأمین می‌شود.