رونق تولید ملی | دوشنبه، ۳۱ تیر ۱۳۹۸

پشت‌میزنشینی آفت کارکنان شهرداری بروجرد است/ بانوانی با حکم کارگری و پُست کارمندی - نمایش محتوای خبر

 

 

پشت‌میزنشینی آفت کارکنان شهرداری بروجرد است/ بانوانی با حکم کارگری و پُست کارمندی

پشت‌میزنشینی آفت کارکنان شهرداری بروجرد است/ بانوانی با حکم کارگری و پُست کارمندی

عضو شورای شهر بروجرد گفت: بیشتر نیروهای شهرداری بروجرد که حکم آن‌ها کارگری است در بخش‌های محدود اداری مشغول کار هستند و این امر سبب شده تا بخش‌های خدماتی مختلف شهرداری با کمبود شدید نیرو مواجه باشد.

اشرف چگنی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بروجرد اظهار داشت: شهرداری یک‌نهاد خدماتی است که بر اساس قانون باید بیشتر نیروهای آن در حوزه خدمات متمرکز باشند اما در شهرداری بروجرد این روند معکوس است.

وی افزود: درصورتی‌که باید 90 درصد از نیروهای شهرداری به‌عنوان نیروی کار و خدماتی ساماندهی شده و تنها 10 از آن‌ها به‌ عنوان نیروی اداری به کار گرفته شوند در حال حاضر بیشتر نیروهای شهرداری بروجرد که حکم آن‌ها کارگری است در بخش‌های محدود اداری مشغول کار هستند و این امر سبب شده تا بخش‌های خدماتی مختلف شهرداری با کمبود شدید نیرو مواجه باشد.

رئیس کمیسیون اقتصاد مقاومتی شورای شهر بروجرد با تأکید بر رعایت انضباط کاری و اعمال مدیریت صحیح در شرح وظایف و تقسیم‌کار عنوان کرد: متأسفانه ضعف مشهود در مدیریت شهرداری و تقسیم نادرست وظایف سبب شده حجم بسیاری از نیروهای استخدام‌شده در شهرداری بروجرد در سال‌های اخیر جذب بخش اداری این نهاد خدماتی شده و بخش‌های خدماتی که کار اصلی شهرداری در آن‌ها تعریف می‌شود، با کمبود نیرو مواجه شود.

وی با انتقاد از تعطیلی پارک بانوان بروجرد در ایام تعطیلات به بهانه نبود نیرو، بیان کرد: در حال حاضر حدود 85 نیروی زن در بخش‌های اداری شهرداری بروجرد مشغول به فعالیت هستند درحالی‌که این تعداد پست اداری در شهرداری بروجرد تعریف‌نشده است و این کارکنان نیز حاضر به خدمت‌رسانی و انجام کارهایی نظیر فروش بلیت و کنترل ورود و خروج افراد به پارک بانوان نیستند و این پارک با تعطیلات رسمی به دلیل اینکه کارمندان شهرداری تعطیل هستند، به تعطیلی کشیده شده و درآمد شهرداری از این منبع مقطوع می‌شود.

چگنی با اشاره به فعالیت مثبت نیروهای خدماتی در بخش‌های مختلف شهری، تصریح کرد: مدیریت عملکرد تأثیر مستقیمی برافزایش بهره‌وری نیروی انسانی دارد بر این اساس ضرورت دارد شرح وظایف قانونی بر اساس پست‌های سازمانی شهرداری برای کارکنان تعریف شود.

وی بابیان اینکه کم‌کاری کارکنان‌همچون فیش‌های نجومی به بیت‌المال لطمه می‌زند، خاطرنشان کرد: اگر شهرداری با تفکر جهادی یعنی خدمت شبانه‌روزی و بی‌منت اداره شود نان کارگر زحمت‌کش شهرداری شش ماه به شش ماه از سفره‌اش قطع نمی‌شد.

رئیس کمیسیون اقتصاد مقاومتی شورای شهر بروجرد گفت: نباید درب مراکز تفریحی و تفرجگاه‌های شهرداری به بهانه نبود نیروی کار آن‌هم در روزهای تعطیل که وقت تفریح مردم است، قفل‌زده شود چراکه این اقدام بار مالی سنگینی برای این نهاد به دنبال خواهد داشت.