رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۸

پلیس استان لرستان با ناهنجاری‌های چهارشنبه آخر سال برخورد می‌کند - نمایش محتوای خبر

 

 

پلیس استان لرستان با ناهنجاری‌های چهارشنبه آخر سال برخورد می‌کند

پلیس استان لرستان با ناهنجاری‌های چهارشنبه آخر سال برخورد می‌کند

فرمانده انتظامی استان لرستان گفت: پلیس لرستان با ناهنجاری‌های چهارشنبه آخر سال برخورد می‌کند که در این راستا افرادی از نیروی انتظامی در جمعیت‌ها حضور دارند تا کسانی که امنیت را به مخاطره می‌اندازند شناسایی شوند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد سردار محمد قنبری در نشست با اصحاب رسانه که در سالن جلسات ستاد نیروی انتظامی لرستان برگزار شد در رابطه با فعالیت عوامل نیروی انتظامی برای نظم و امنیت چهارشنبه آخر سال اظهار داشت: امسال طرح استانی و شهرستانی استان را متناسب با ابلاغیه ناجا بومی‌سازی و تدوین کردیم که در این راستا تمام یگان‌های امدادی و خدمتی دعوت شده‌اند.

وی با بیان اینکه در بحث چهارشنبه‌سوری پیش‌بینی‌های لازم انجام و اکیپ بندی تدارک دیده شده است افزود: در کنار پلیس، شهرداری نیز از قبل نسبت به جمع‌آوری مواد اشتعال‌زا مانند لاستیک‌های کهنه و مواد محترقه اقدام کرده است.

فرمانده انتظامی استان لرستان مراسم چهارشنبه‌ سوری را یک مراسم غیرواقعی تلقی و عنوان کرد: در این رابطه به والدین توصیه می‌شود فرزندانشان را کنترل کرده تا شاهد حوادث ناگواری نباشند.

وی با اشاره به اینکه اگر جشن‌ها حالت محله محوری خود را حفظ کند شاهد کاهش حوادث و برقراری امنیت در معابر اصلی شهر هستیم بیان کرد: حرکات هیجانی و مسائل خطرآفرینی که سبب آسیب به دیگران و  اموال عمومی می‌شود خطوط قرمز پلیس در چهارشنبه آخر سال است.

قنبری خاطرنشان کرد: در این زمینه همه عوامل نیروی انتظامی در رابطه با برخورد با افراد توجیه شده‌اند و در چهارشنبه آخر سال افرادی از نیروی انتظامی در جمعیت‌ها حضور دارند تا کسانی که امنیت را به مخاطره می‌اندازند را شناسایی کنند.

وی اظهار داشت: جهت شناسایی افراد خاطی دوربین‌هایی علاوه بر فعال بودن دوربین‌های سطح شهر، دوربین‌هایی در اختیار عوامل نیروی انتظامی گذاشته‌شده تا در امر مستندسازی و شناسایی افراد به کمک کنند بنابراین اگر شخصی در چهارشنبه‌سوری امنیت مردم را به مخاطره بیاندازد دستگیر و تا پایان تعطیلات آزاد نوروز نمی‌شود.

وی افزود: همه مراسم‌های چهارشنبه‌سوری در رصد دوربین‌های پلیس قرار دارند و تصاویر گرفته‌ شده توسط دوربین‌ها به‌ عنوان مدرک در اختیار نیروی انتظامی قرار می‌گیرد.

فرمانده نیروی انتظامی استان لرستان عنوان کرد: درصورتی‌که فرد خاطی در لحظه ارتکاب جرم و به مخاطره انداختن امنیت دستگیر نشود از طریق دوربین‌ها و سایر مستندات نیروی انتظامی شناسایی و تا قبل از شروع سال نو به دستگاه قضائیه تحویل داده می‌شود.