رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۸ اسفند ۱۳۹۸

پل جهادگران شهر خرم‌آباد ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد - نمایش محتوای خبر

 

 

پل جهادگران شهر خرم‌آباد ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد

پل جهادگران شهر خرم‌آباد ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد

شهردار خرم‌آباد گفت: پل جهادگران شهر خرم‌آباد ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد و با افتتاح آن منطقه جهادگران به فلک الدین متصل می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، یحیی عیدی بیرانوند امشب در حاشیه بازدید از پروژه های اجرایی شهرداری خرم‌آباد در جمع خبرنگاران در رابطه روند ساخت پل جهادگران اظهار داشت: این پل منطقه جهادگران را به منطقه فلک الدین وصل می‌کند.

وی افزود: عملیات اجرای پل جهادگران از سال 78 شروع شد اما به دلیل کمبود منابع مالی روند ساخت این پل متوقف و مجدداً عملیات اجرایی آن در سال 93 آغاز شد.

شهردار خرم‌آباد با بیان اینکه پل جهادگران 96 متر طول و 26 متر عرض دارد، عنوان کرد: برای ساخت این پل 120 شمع به کار رفته و حجم بتن‌ریزی آن نیز چهار هزار متر معکب بوده است.

وی با  اشاره به اینکه برای اجرای پل جهادگران 50 هزار متر مکعب خاکریزی و 20 هزار متر مکعب خاکبرداری انجام شده است بیان کرد: برای ساخت این پل تا کنون 10 میلیارد تومان اعتبار هزینه شده و برای تکمیل آن نیز سه میلیارد تومان نیاز است.

عیدی بیرانوند گفت: تا یک ماه آینده تردد بر روی این پل انجام و منطقه جهادگران به فلک الدین متصل می‌شود اما  تکمیل خیابان‌های ساحلی این پل چند ماه دیگر طول می‌کشد.

وی در طی بازدید خبرنگاران از مجموعه باغ پرندگان خرم‌آباد نیز با بیان اینکه عملیات اجرایی باغ پرندگان  شهر خرم‌آباد در سال 93 آغاز شده است اظهارداشت: مساحت برکه‌های این باغ دو هزار  و 500 هکتار متر مربع است.

شهردار خرم‌آباد با اشاره به اینکه باغ پرندگان شهر خرم‌آباد شامل سه برکه، هفت پل و یک آبشار مصنوعی است، افزود: تا کنون برای این مجموعه حدود هزار و 500 متر مربع پیاد رو سازی انجام شده است.

وی با بیان اینکه تاکنون یک میلیارد و 200 میلیون برای اجرای باغ پرندگان خرم‌آباد هزینه شده است عنوان کرد: اکنون 10 نوع پرنده به تعداد 50 عدد در محوطه قرنطینه آن وجود دارد که بعد از مسقف سازی باغ رها می‌شوند.

عیدی بیرانوند مساحت باغ پرندگان خرم‌آباد را 22 هزار و 500 متر مربع برشمرد و گفت: محل باغ پرندگان پیش از این باغ قدیمی انار بوده که محلی برای دفن زباله شده بود ولی امروز به باغ پرندگان تبدیل شده و با ساماندهی آن، تعداد پرندگان این باغ به 70 نوع افزایش می‌یابد.