رونق تولید ملی | جمعه، ۲۸ تیر ۱۳۹۸

پنجاه درصد جرائم لرستان در شهرستان خرم‌آباد اتفاق می‌افتد - نمایش محتوای خبر

 

 

پنجاه درصد جرائم لرستان در شهرستان خرم‌آباد اتفاق می‌افتد

پنجاه درصد جرائم لرستان در شهرستان خرم‌آباد اتفاق می‌افتد

فرمانده انتظامی استان لرستان با بیان اینکه تنها ۶ کلانتری در سطح شهرستان خرم‌آباد فعالیت می‌کند، گفت: ۵۰ درصد جرائم لرستان در شهرستان خرم‌آباد اتفاق می‌افتد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، سردار محمد قنبری روز چهارشنبه در مراسم تودیع و معارفه فرمانده انتظامی شهرستان خرم‌آباد که در سالن آمفی‌تئاتر فرماندهی نیروی انتظامی لرستان برگزار شد بابیان اینکه 50 درصد جرائم لرستان در حوزه شهرستان خرم‌آباد اتفاق می‌افتد، اظهار داشت: از نیمه دوم سال 92 همه‌کارهای ما در استان و به‌ویژه در شهرستان خرم‌آباد با برنامه انجام شد  تا در نیمه دوم سال روند صعودی جرائم نیمه اول خرم‌آباد را کنترل و متوقف کنیم.

وی به کنترل جرائم شهرستان خرم‌آباد در پایان سال 92 اشاره کرد و افزود: در پایان سال 92 میزان جرائم 20 درصد به عقب رانده شد و در سال 93  نیز  برنامه‌ریزی‌هایی انجام شد تا در حوزه جرائم 40 درصد کاهش و در بحث کشف جرائم افزایش 70 درصد داشته باشیم.

فرمانده انتظامی استان لرستان عنوان کرد: در حوزه مواد مخدر  نیز برنامه‌هایی در شهرستان خرم‌آباد داشتیم که به لطف خدا و با همکاری مردم و مسئولان تحقق پیدا کرد و اکنون علاوه بر حفظ این روند شاهد کاهش جرائم هستیم.

وی امنیت را یک مقوله نسبی دانست و بیان کرد: امنیت مطلق را در هیچ جا وجود ندارد اما در راستای امنیت نسبی برنامه داریم تا در آینده وضعیت روزبه‌روز  به سمت مطلوب حرکت کند.

قنبری تصریح کرد: مردم ولایی استان لرستان مستحق خدمت هستند چراکه  از زمان‌های گذشته همواره همراه اسلام و نظام، یار ولایت و حاکمیت بودند بنابراین تا جایی که توانیم داریم باید به این مردم خدمت کنیم.

وی بابیان اینکه تأمین امنیت نیاز به امکانات و منابع دارد، گفت: از 25 سال پیش تاکنون تنها شش کلانتری در سطح شهرستان خرم‌آباد وجود دارد که با توجه به رشد و توسعه شهر باید کلانتری‌ها افزایش پیدا کند تا بتوانیم امنیت بهتری را فراهم کنیم که در این زمینه  نیز برنامه‌ریزی‌های در حال انجام است تا تعداد کلانتری‌ها را افزایش دهیم.

فرمانده انتظامی لرستان ضمن قدردانی از زحمات و تلاش‌های سرهنگ نجفی فرمانده سابق نیروی انتظامی خرم‌آباد،  اظهار داشت: سه سال مدت مأموریت فرمانده سابق نیریو انتظامی خرم‌آباد تمام شد و  تشخیص داده شد تا در سمت معاونت عملیات  فعالیت خود را ادامه دهد.