جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۹ فروردین ۱۳۹۹

پنج راهدارخانه در گردنه‌های برف‌گیر شهرستان خرم‌آباد ایجاد شد - نمایش محتوای خبر

 

 

پنج راهدارخانه در گردنه‌های برف‌گیر شهرستان خرم‌آباد ایجاد شد

پنج راهدارخانه در گردنه‌های برف‌گیر شهرستان خرم‌آباد ایجاد شد

سرپرست اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خرم‌آباد گفت: ۵ راهدارخانه در گردنه‌های برف گیر شهرستان خرم‌آباد از جمله زاغه، بیران شهر و سپیددشت ایجاد شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، مرتضی شیروانی در حاشیه برگزاری طرح زمستانه پلیس راه نیز در جمع خبرنگاران با اشاره به آمادگی کامل نیروهای راهداری در طرح زمستانه اظهارداشت: در مجموع هزار و 100 کیلومتر راه روستایی در شهرستان خرم‌آباد وجود دارد که حدود 790 کیلومتر آن آسفالت و مابقی آن  راه‌های شنی و خاکی است.

وی افزود: اداره راهداری خرم‌آباد در حال حاضر در محورهای اصلی شهرستان دارای پنج اکیپ راهداری بوده که در این اکیپ‌ها حدود 40 نفرمستقر هستند و تلاش شبانه روزی دارند.

سرپرست اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای خرم‌آباد عنوان کرد: 30 الی 35 دستگاه راهداری در شهرستان خرم‌آباد  وجود دارد که در طرح زمستانه امسال به کار گیری می‌شوند و اکنون نیز مشغول  خدمت‌رسانی هستند.

وی با اشاره به اینکه در پنج مورد از گردنه‌های برفگیر راهدار خانه نصب شده است بیان کرد: شهرستان خرم آباد دارای پنج گردنه برف گیر بوده که هم اکنون پنج  راهدارخانه در گردنه های زاغه، بیران شهر و سپید دشت ایجاد شده است.

محمد رحیمی رئیس اورژانس خرم آباد نیز در حاشیه برگزاری طرح زمستانه پلیس راه در جمع خبرنگاران به وجود 58 پایگاه جاده ای - شهری در استان لرستان اشاره کرد و اظهار داشت: از این تعداد حدود 39 پایگاه جاده‌ای و 18 پایگاه شهری است.

وی افزود: آمبولانس‌های موجود مجهز به تجهیزات روز هستند و به صورت 24 ساعته آماده خدمت‌رسانی به مردم هستند.

رئیس اورژانس خرم آباد عنوان کرد: زمان رسیدن نیروهای اورژانس به جاده‌ها 12 تا 15 دقیقه بوده و این در حالی است که زمان رسیدن شهری نیز بین پنج تا 7هفت دقیقه است.

رحیمی به وجود دو اتوبوس آمبولانس در لرستان اشاره کرد و گفت: 10 موتور آمبولانس در صورت نیاز آماده خدمت‌رسانی به مردم هستند.

وی با بیان اینکه امسال 420 نفر در طرح زمستانه شرکت کرده‌اند، بیان کرد: در شهرستان خرم آباد نیز 12 پایگاه وجود دارد که از این تعداد هفت مورد مربوط به پایگاه جاده‌ای و پنج پایگاه شهری است و  یک اتوبوس آمبولانس و دو موتور آمبولانس در شهرستان خرم‌آباد وجود دارد.