رونق تولید ملی | شنبه، ۳۱ فروردین ۱۳۹۸

پنج میلیارد تومان از محل درآمد تملک دارایی به خرم آباد اختصاص یافت - نمایش محتوای خبر

 

 

پنج میلیارد تومان از محل درآمد تملک دارایی به خرم آباد اختصاص یافت

پنج میلیارد تومان از محل درآمد تملک دارایی به خرم آباد اختصاص یافت

رئیس شورای اسلامی شهر خرم‌آباد گفت: سهم خرم‌آباد از محل درآمد تملک دارایی سال گذشته به ۵ میلیارد تومان رسید که ۳ میلیارد تومان آن دیون گذشته بوده و مابقی هزینه پل جهادگران شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، حسن آذری شامگاه سه‌شنبه در مراسم گرامیداشت روز خبرنگار که در هتل شهرداری برگزار شد با بیان اینکه خبرنگاران رکن اساسی مدیریت هستند اظهار داشت: در شوراهای قبل بسیاری از اعضای شورا تمایل داشتند یکی از شهرداران موردعلاقه مردم خرم‌آباد را استیضاح کنند که اصحاب رسانه به آن پرداخته و عکس‌العمل مردم سبب شد استیضاح لغو شود.

وی با بیان اینکه ارزش رفتار و حرکت خبرنگاران از بسیاری از مدیریت‌ها بهتر است، افزود: در برنامه ششم توسعه که چهاربند آمده که برای مدیریت شهری بسیار خطرناک است.

رئیس شورای اسلامی شهر خرم‌آباد بابیان اینکه عوارضاتی مانند تملک دارایی‌ها که از مردم گرفته می‌شود به‌حساب خزانه واریزشده و باید به مردم همان شهر بازگردانده شود، عنوان کرد: در ادوار گذشته همین روگذر و زیرگذرهای شهر خرم‌آباد همچنین ساخت بام شهر که 100 میلیارد تومان هزینه برد، از محل همین درآمدها ساخته شد.

وی با اشاره به اینکه در سال 87 سهم خرم‌آباد از این درآمدها 9.6 میلیارد تومان بوده است، بیان کرد: در سال 88، 12.6 دهم میلیارد تومان، سال 89، 16 میلیارد تومان بوده است.

آذری گفت: سال گذشته سهم خرم‌آباد از محل این درآمدها پنج میلیارد تومان بود که سه میلیارد آن دیون گذشته بوده و مابقی هزینه پل جهادگران شده است.

وی تصریح کرد: در برنامه ششم قید شده است که ارزش‌افزوده که به‌عنوان یک درآمد پایدار برای شهرداری‌هاست و ماهانه تحویل شهرداری می‌شود، به خزانه رفته و به‌حساب سازمان شهرداری‌های کشور واریز شود تا آن‌ها هر جا که صلاح می‌دانند خرج کنند.

رئیس شورای اسلامی شهر خرم‌آباد بابیان اینکه شوراهای اسلامی شهرهای کشور نسبت به این بندها معترض شده‌اند، خاطرنشان کرد: این موضوع به کمیسیون تلفیق رفته که ما از اصحاب رسانه انتظار داریم با نمایندگان مجلس صحبت کنند که تلاش کرده و جلوی تصویب این بندها را بگیرند.