رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

پنج هزار اثر تاریخی در لرستان وجود دارد - نمایش محتوای خبر

 

 

پنج هزار اثر تاریخی در لرستان وجود دارد

پنج هزار اثر تاریخی در لرستان وجود دارد

استاندار لرستان گفت: 5 هزار اثر تاریخی در لرستان وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌‏آباد، هوشنگ بازوند در جلسهای که با حضور معاون سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کشور و معاون وزارت راه و شهرسازی در خرم‌‏آباد برگزار شد، اظهار کرد: شهرهای استان لرستان متاسفانه از نبود یک سیمای مناسب رنج می‏‌برند و هیچ کدام از این شهرها از یک مبلمان شهر خوب برخوردار نیستند.

وی عنوان کرد: وجود سکونت‌گاه‏‌های غیررسمی و حاشیه‌نشینی در برخی از شهرهای لرستان به یک معضل تبدیل شده است که این امر باعث سلب آرامش مردم شده و مهاجرت‏‌های زیادی را به دنبال دارد.

این مسئول ادامه داد: سیمای نامناسب شهرها باعث میشود که سرمایه‏‌گذار نتواند در این شهرها سرمایه‌‏گذاری کند، بنابراین عدم سرمایه‏‌گذاری مناسب در لرستان باعث نبود کسب و کار مناسب در این استان می‏‌شود.

بازوند به بحث رودخانه خرم‌‏آباد اشاره کرد و متذکر شد: این رودخانه می‏‌توانست، برای همه مردم این شهر مفید باشد، اما متاسفانه وضعیت این رودخانه تبدیل به یک تهدید شده است و هیچ رابطه‏‌ای بین شهر و این رودخانه وجود ندارد و رودخانه با شهر قهر است.

استاندار لرستان اضافه کرد: در سفر دکتر روحانی به استان لرستان مصوب شده است که 10 کیلومتر از این رودخانه سامان‏دهی شود که این خود جای تقدیر و تشکر از دولت به ویژه دکتر آخوندی است.

وی به بحث گردشگری در استان لرستان اشاره و اظهار کرد: علی‌رغم جاذبه‏‌های و ظرفیت‏‌های فراوانی که در استان لرستان وجود دارد، این صنعت هیچ نقشی در اقتصاد لرستان نداشته است و استان در طول این مدت یک معبر برای گردشگران بوده است.

بازوند خاطرنشان کرد: پنج آثار تاریخی در استان لرستان وجود دارد، این در حالی است که لرستان دارای آبشارهای فراوان و پایتخت ژئوتوریسم کشور است.

این مسئول بیان کرد: ژئوپارک‌‏های مانند دریاچه گهر در این استان وجود دارد و 29 منطقه گردشگری در لرستان شناسایی شده است که تاکنون هیچ سرمایه‏‌گذاری بر روی آنها صورت نگرفته است.

استاندار لرستان گفت: بحث آزادسازی قلعه فلک‏‌الاافلک خرم‌‏آباد یکی از مطالبات جدی و به حق مردم استان لرستان است که انتظار ما از مسئولان کشوری پای کار باشند و در حال حاضر سپاه پاسداران و ارتش اعلام همکاری کرده‏‌اند.