رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۸

پنج هزار اصله نهال در شهرستان پلدختر کاشته شد - نمایش محتوای خبر

 

 

پنج هزار اصله نهال در شهرستان پلدختر کاشته شد

پنج هزار اصله نهال در شهرستان پلدختر کاشته شد

پنج هزار اصله نهال به مناسبت روز درختکاری با حضور مسئولان در شهرستان پلدختر کاشته شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از پلدختر، جهانگیر اکبری شهردار پلدختر در حاشیه مراسم درختکاری اظهار داشت: این تعداد نهال شامل درخت و درختچه چنار، نارنج، گل محمدی و  رز زرد است که با هدف ایجاد طراوت و سرسبزی کاشته شدند.

حجت‌الاسلام محمد سوری امام جمعه پلدختر نیز در این مراسم با تبریک هفته منابع طبیعی و روز درختکاری به فرهنگ درخت و درختکاری و منابع طبیعی اشاره کرد و اظهار داشت: حفظ منابع طبیعی وظیفه همگانی است چرا که حفظ آن در سلامتی انسان‌ها نقش مهمی دارد.

وی با بیان این که غرس درخت از توصیه‌های موکد اسلام است افزود: روز درختکاری فرصت مناسبی برای توجه هر چه بیشتر به منابع طبیعی و باید درختکاری به یک فرهنگ و باور در جامعه تبدیل شود و ما باید با غرس درخت، به طراوت بیشتر زندگی خود کمک کنیم.

امام جمعه پلدختر با بیان این که حفاظت از منابع متنوع طبیعی که از نعمت‌های بسیار بزرگ الهی بوده وظیفه همگانی است بیان کرد: شهرستان پلدختر از نظر منابع طبیعی به ویژه جنگل‌های وسیع غنی است که باید مردم نهایت تلاش در نگهداری و صیانت از این نعمت خدادادی را داشته باشند.

وی کاشت درخت برای توسعه فضای سبز را کاری ارزشمند توصیف کرد و عنوان کرد: مشارکت در حفظ منابع طبیعی و صیانت از درختان پاداش ارزشمندی در پیشگاه خداوند دارد و درخت و جنگل، منابع طبیعی ثروت ملی است و همان گونه که مقام معظم رهبری فرمودند  پیشرفت کشور به خاطر این است که انسان‌ها زندگی سالم داشته باشند.

سوری با بیان این که فرهنگ حفاظت از منابع طبیعی در جامعه ترویج یابد گفت: کاشت درخت صدقه جاریه است و در کتب دینی ما توجه ویژه‌ای به کاشت درخت شده است و وظیفه همه مردم است که با همکاری هم این ثروت خدادادی را نگهداری کنند.

وی اهمیت نگهداری درخت را بسیار بالاتر از کاشت نهال دانست وتصریح کرد: توسعه فضای سبز برای تولید آب و اکسیژن، جلوگیری از فرسایش خاک، کنترل سیلاب و مواردی از این دست ضروری است که با بهره‌گیری از روش‌های خاص سبب حفظ پوشش گیاهی می‌شود.