جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۵ خرداد ۱۳۹۹

پنج هزار دانش‌آموز در مسابقات فرهنگی هنری مدارس لرستان شرکت می‌کنند‌ - نمایش محتوای خبر

 

 

پنج هزار دانش‌آموز در مسابقات فرهنگی هنری مدارس لرستان شرکت می‌کنند‌

پنج هزار دانش‌آموز در مسابقات فرهنگی هنری مدارس لرستان شرکت می‌کنند‌

مدیرکل آموزش‌ و پرورش لرستان گفت: مسابقات فرهنگی هنری مرحله استانی با حضور ۵ هزار دانش‌آموز ‌در مدارس لرستان برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، گودرز کریمی‌فر صبح امروز در جمع خبرنگاران، با اشاره به نقش هنر در کشف استعداد و قوه خلاقیت دانش‌آموزان اظهار داشت: استفاده از هنر در امر تعلیم و تربیت یک هدف ملى است زیرا از طریق هنر، هویت‌یابی زاییده مى‌شود و خلاقیت و نوآورى به وجود می‌آید.

وی با اشاره به شرکت پنج هزار دانش‌آموز لرستانی در مرحله استانی مسابقات فرهنگی هنری افزود: فعالیت‌های فرهنگی هنری باید جلاى روح، تلطیف احساس، شورانگیزی، جذابیت، زیبایى‌شناسی، تحرک و بازآفرینى را در دانش‌آموزان ایجاد کند.

مدیرکل آموزش‌ و پرورش لرستان بیان کرد: ایرانیان در تاریخ چندین هزارساله خویش در همه حال باهنر زندگى کرده‌اند و صبغه و پیشینه این مردمان در آثار به‌جامانده همچنان در صدر کشورهاى هنردوست قرار دارد.

وی عنوان کرد: مسابقات فرهنگی هنری یکى از معابرى است که در آن عرضه و جولان هنر در سطح مربی و دانش‌آموز و حتى درروند ادارى مى‌تواند معنى‌دار شود و نظام تعلیم و تربیت ناگزیر است در این راستا خود را در مسیر تحول‌ و بازنگرى قرار دهد.

کریمی فر تصریح کرد: آنچه مسلم است این است که هنر با خود پویایى به همراه دارد و به‌بیان‌دیگر در هریک از اشکال هنر، تحرک نهفته است که در کل امید به زندگى و معنا بخشیدن به آدمى را جلوه‌گر مى‌شود.

وی با اشاره به جذابیت فعالیت‌های هنری در بین دانش‌آموزان، خاطرنشان کرد: فعالیت‌های فرهنگی هنری باید انگیزه‌ دانش‌آموزان را در جهت گرایش به یادگیرى مؤثرتر افزایش دهد.

مدیرکل آموزش‌وپرورش لرستان با تأکید بر این نکته که مهم‌ترین عنصر ذاتی هنر، نوآوری است و نوآوری در ذات و خمیرمایه‌ی هنر است، گفت: بنابراین می‌توان قضاوت کرد که هر هنری که تقلیدی یا بازسازی‌شده باشد حتی اگر کار سختی هم باشد، هنری نیست.

کریمی فر گفت: مسابقات مرحله استانی به مدت 10 روز در 30 رشته برگزار می‌شود و از این تعداد دانش‌آموز قریب 200 نفر برای شرکت در مرحله کشوری که فصل تابستان برگزار می‌شود، معرفی می‌شوند.