جهش تولید | سه‌شنبه، ۶ آبان ۱۳۹۹

پنج هزار هکتار اراضی دیم استان لرستان به پرورش گیاهان دارویی اختصاص یافت - نمایش محتوای خبر

 

 

پنج هزار هکتار اراضی دیم استان لرستان به پرورش گیاهان دارویی اختصاص یافت

پنج هزار هکتار اراضی دیم استان لرستان به پرورش گیاهان دارویی اختصاص یافت

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) استان لرستان گفت: 5 هزار هکتار از زمین‌های دیم استان توسط بسیجیان به پرورش گیاهان دارویی اختصاص یافت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، سردار مرتضی کشکولی، در حاشیه جشنواره جهاد علمی سازمان بسیج علمی پژوهشی لرستان و جشنواره خلاقیت و ابتکارات سازمان بسیج محلات لرستان در جمع خبرنگاران، اظهار داشت:  اقتصاد دانش‌بنیان پایه اساسی اقتصاد مقاومتی است بدین معنا که باید نگاه‌مان به ظرفیت‌ها باشد و سعی کنیم ظرفیت‌های درونی را فعال کنیم.

وی با بیان اینکه ما باید کاری کنیم که در وجود جوانان ما جرأت ایجاد شود، افزود: برای فعال کردن ظرفیت‌های درونی تنها راه این است که نخبگان را شناسایی و هدایت کنیم تا جرأت ورود به کارهایی بکنند که تاکنون انجام نداده‌اند.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان عنوان کرد: امروزه ایجاد جرأت در جوانان سبب شده تا در همه عرصه‌ها ورود پیدا کنند و به پایه‌های اساسی اقتصاد مقاومتی درون‌زا بپردازند.

وی با اشاره به اینکه وظیفه ما در قبال این جوانان شناسایی و ایجاد فضای مناسب برای ایده است، بیان کرد: با حمایت‌های بلاعوض، وام و حمایت مالی می‌توان ایده را به پدیده تبدیل پردازی و بعد از تبدیل‌شدن به بازاریابی فروش را انجام داد.

کشکولی خاطر نشان کرد: ایده را تا تجاری‌سازی و فروش حمایت می‌کنیم که در این زمینه نیازمند حمایت از سوی تمام دستگاه‌ها هستند.