رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۳۰ بهمن ۱۳۹۸

پژوهشگاه پارک علم و فناوری استان لرستان افتتاح می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

پژوهشگاه پارک علم و فناوری استان لرستان افتتاح می‌شود

پژوهشگاه پارک علم و فناوری استان لرستان افتتاح می‌شود

رئیس پارک علم و فناوری لرستان گفت: ساختمان اداری و پژوهشگاه پارک لرستان با مساحت ۲۰ هکتار، تا پایان امسال افتتاح می‌شود.

مجید یاراحمدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد، با بیان اینکه بازدهی صنعت لرستان 25 درصد است، اظهار داشت: یکی از علل مهم ورشکستگی صنایع استان لرستان، وجود نیروی انسانی ضعیف است.

وی افزود: بسیاری از صنایع استان در آغاز فعالیت خود سرمایه و امکانات داشتند اما در مدیریت نیروی انسانی خود ناتوان بودند و مدیریت لازم را در بحث رصد بازار، رصد فناوری و طراحی زنجیره تأمین صحیح، نداشتند و این منجر به ورشکستگی آن صنایع شد.

رئیس پارک علم و فناوری لرستان عنوان کرد: بیش از 97 درصد صنعت ما، مبتنی بر نهاده‌های تولید است و این یعنی یک چهارم بازدهی نرمالی که می‌شود از صنعت داشت و برای اینکه کارایی صنعت استان به صددرصد برسد، باید از تولید مبتنی بر نهاده‌های تولید، به سمت تولید مبتنی بر تحقیق و توسعه و مزیت رقابتی تکنولوژی پایه حرکت کنیم.

وی با اشاره به سنتی بودن صنعت لرستان، تصریح کرد: تا زمانیکه سرمایه‌گذار و به عبارتی صاحب صنعت، به تنهایی تصمیم‌گیر و تصمیم‌ساز است نمی‌توان انتظار داشت صنایع ما موفق و پیشرو باشند و به ورشکستگی مبتلا نشوند، باید مدیر از سرمایهگذار جدا شود و تیمی از خبرگان به مدیریت صنعت موردنظر بپردازند.

وی بیان کرد: ساختمان اداری و پژوهشگاه پارک لرستان با مساحت 20 هکتار، تا پایان امسال افتتاح می‌شود و روند احداث ساختمان چند مستأجره شرکت‌های فناور نیز با مساحت چهار هزار متر مربع، نیز تا قبل از پایان سال، آغاز می‌شود.