جهش تولید | جمعه، ۱۴ آذر ۱۳۹۹

پیاده‌روی بزرگ اربعین نشانگر اقتدار ولایت است - نمایش محتوای خبر

 

 

پیاده‌روی بزرگ اربعین نشانگر اقتدار ولایت است

پیاده‌روی بزرگ اربعین نشانگر اقتدار ولایت است

رئیس موسسه بین‌المللی غدیر شناسی گفت: پیاده‌روی گسترده اربعین نشانگر اقتدار ولایت و بیانگر جایگاه بزرگ و سرمایه الهی ولایت است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بروجرد، آیت‌الله سعید شاه‌آبادی ظهر امروز در نشست بصیرتی که در سالن همایش‌های سپاه این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: پیاده‌روی گسترده اربعین نشانگر اقتدار ولایت و بیانگر جایگاه بزرگ و سرمایه الهی ولایت است.

وی افزود: اگر زمانی در منبرها تلاش می‌کردیم که اثبات کنیم ولایت برای مسلمانان و موحدان عزت‌آفرین است و هر کس به ریسمان الهی متمسک و پایبند به ولایت باشد به اوج عزت دست می‌یابد، امروز همایش بزرگ اربعین حسینی با اقتدار صدها برابر اثبات‌کننده حقانیت ولایت در جهان است.

رئیس موسسه بین‌المللی غدیرشناسی با اشاره به حماسه‌آفرینی میلیون‌ها تن از دلباختگان مکتب امام حسین (ع) از ده‌ها کشور دنیا، عنوان کرد: چیزی جز عشق به ولایت و اهل‌بیت (ع) نمی‌توانست این حماسه و عزت‌آفرینی در دنیا را خلق کند چراکه برای شکل‌گیری این همایش نه دولت‌ها نه ملت‌ها و نه احزاب و گروه‌های مختلف فراخوان صادر کرده بودند بلکه حرکتی کاملاً خودجوش و برانگیخته‌شده از عشق سرشار مردم به ولایت است.

وی همایش پیاده‌روی اربعین را مایه شگفت و تعجب دنیا توصیف و بیان کرد: این تجمع در هیچ کجای دنیا و در هیچ بازه‌ای از تاریخ نظیر نداشته و نمونه‌ای گسترده از تجمعات کوچک و بزرگی است که در طول سال و در قالب هیئت‌های مذهبی و حسینیه‌ها برای پاسداشت مناقب و در بزرگداشت اهل‌بیت عصمت و طهارت علیهم‌السلام انجام می‌شود.

شاه‌آبادی با بیان اینکه مذاهب و فرقه‌های دیگر برای جمع‌کردن محبان مکتب خود باید هزینه‌های بسیاری کنند، تصریح کرد: این مهم از سرمایه‌های بزرگ است که در اختیار ما قرار گرفته و هیچ دین و مذهبی در دنیا از نعمت ولایت برخوردار نیست و همین سرمایه بزرگ اتفاقات بزرگی در کشور را مدیریت کرده و به دست آن به بار نشسته است.

وی با تأکید بر لزوم گسترش آموزه‌های دینی، خاطرنشان کرد: دشمن از گسترش آموزه‌های غنی مذهب تشیع در جهان هراس داشته و می‌داند چنانچه این جمعیت میلیونی عزاداران اربعین حسینی که همه با پرچم خون‌خواهی قیام کربلا حرکت کرده‌اند و یاد قیام در برابر طاغوت را زنده می‌کنند، منتظر تلنگری کوچک هستند که با کوچک‌ترین اشاره‌ای تمام قبه و بارگاه پوشالی اسرائیل و ابرقدرت‌های حامی آن را بر باد دهند.

رئیس موسسه بین‌المللی غدیر شناسی گفت: ملت مبارز و انقلابی ایران هر گاه اراده کرده آن را عملی کرده‌اند همچون رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس که با دست‌خالی و با نیروهای مردمی در مقابل کشورهای دنیا ایستادگی کردند.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران جز با عشق به ولایت به پیروزی نمی‌رسید، اظهار داشت: اگر عشق به ولایت در دوران دفاع مقدس نبود انقلاب اسلامی ایران‌همچون نمونه‌های دیگری از انقلاب‌های مردمی که امروز در جهان قابل‌رؤیت است محکوم به شکست بوده و راهی جز تبعیت مجدد از طاغوت نداشت اما به برکت ولایت رزمندگان اسلام توانستند در مقابل ابرقدرت‌ها ایستادگی کرده و برای نخستین بار در تاریخ کشور حتی یک وجب از خاک کشور در جریان جنگ را به بیگانگان تحویل ندهند.

شاه‌آبادی تبعیت از ولایت را پرتوئی از ولایت پیامبر دانست و افزود: در دوره‌ای دنیا علیه ایران دست به اقدام نظامی زد که سپاه و بسیج و تجهیزات نظامی در دنیا وجود نداشته و رئیس‌جمهور خائن وقت نیز هم‌پیاله با دشمنان بوده تا کشور را به دست بیگانگان بسپارند اما پیروی جوانان و نوجوانان از ولایت‌فقیه و ایستادگی آن‌ها پشت سر امام خمینی(ره) باعث شد تا عزت، شوکت و اقتدار کشور حفظ شود.

وی با بیان اینکه دشمنان نسبت به سرمایه‌ای که ما در اختیار داریم علم و آگاهی بیشتری دارند، عنوان کرد: کسی که غرق در نعمت است نمی‌تواند به خوبی قدر آن را بداند اما دشمنان فهمیده‌اند که ما سرمایه‌دارترین مردم دنیا هستیم.

رئیس موسسه بین‌المللی غدیر شناسی موتور محرکه تمامی قیام‌های موفق دنیا را دانش‌نامه اباعبدالله الحسین (ع) دانست و تصریح کرد: ظلم‌ستیزی و عدم تبعیت از ظالم و بیعت نکردن با ظالم رمز پیروزی قیام‌های مبتنی بر ولایت است که دشمن در این حوزه برنامه‌ریزی گسترده‌ای انجام داده است.

شاه‌آبادی بابیان اینکه همایش‌هایی نظیر پیاده‌روی گسترده اربعین حسینی عزت‌آفرین بوده و باید ایجاد روحیه امید در جامعه کند، خاطرنشان کرد: آفت این‌گونه همایش‌ها غرور است بنابراین باید تلاش گسترده‌تری نسبت به از بین بردن این آفت‌ها در این اجتماعات و پیروزی‌ها کرد.