رونق تولید ملی | دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸

پیاده‌روی عزاداران خرم‌آبادی از"حرم تا حرم" برگزار می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

پیاده‌روی عزاداران خرم‌آبادی از"حرم تا حرم" برگزار می‌شود

پیاده‌روی عزاداران خرم‌آبادی از"حرم تا حرم" برگزار می‌شود

مدیرکل اوقاف استان لرستان گفت: پیاده‌روی عزاداران خرم‌آبادی از حرم امامزاده زید بن علی(ع) تا حرم امامزاده عبدالله(ع) در روز 28 صفر برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام مرتضی خاکباز در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد، اظهار داشت: اوقاف و امور خیریه استان لرستان برنامه‌های فرهنگی متعددی را در ایام محرم در سطح استان داشته است.

وی بابیان اینکه برنامه‌های مختلفی در این ایام در مساجد، حسینیه‌ها و بقاع متبرکه استان لرستان برگزارشده است، افزود: برنامه‌های این سازمان در دهه اول ماه محرم با گردهمایی و شعار «لبیک یا حسین(ع)» در بقاع متبرکه استان آغاز شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان لرستان عنوان کرد: در روز دوم ماه محرم همایش شیرخوارگان، در روز ششم محرم سوگواری احلی من العسل، در روز شهادت حضرت زینب(س) برنامه رهروان حضرت زینب(س) و در روز شهادت امام سجاد(ع) در تمام بقاع متبرکه استان برنامه سوگواری اهل بیت(ع) برگزار شد.

وی بیان کرد: برای اجرای برنامه‌های فرهنگی محرم و صفر، 200 مبلغ به استان لرستان اعزام و 100 مبلغ بومی در تمامی اماکن مذهبی و بقاع متبرکه استان لرستان حضور دارند.

خاکباز با بیان اینکه پیاده‌روی «حرم تا حرم» با حضور  هیئت‌های مذهبی شهرستان خرم‌آباد برگزار می‌شود، تصریح کرد: این برنامه معنوی با حضور مردم شهرستان خرم‌آباد و هیئت‌های مذهبی در روز 28 صفر از حرم امامزاده زید بن علی(ع) تا حرم امامزاده عبدالله(ع) واقع در کیلومتر پنج جاده خرم‌آباد ـ کوهدشت برگزار می‌شود.