جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

پیشرفت 85 درصدی پروژه چهار بانده بروجرد-اراک - نمایش محتوای خبر

 

 

پیشرفت 85 درصدی پروژه چهار بانده بروجرد-اراک

پیشرفت 85 درصدی پروژه چهار بانده بروجرد-اراک

رئیس اداره راه و شهرسازی بروجرد گفت: پروژه چهار بانده بروجرد-اراک پیشرفت 85 درصدی دارد.

به گزارش خبرگزاری فارس از بروجرد، حبیب جمشیدی در کمیسیون نظارت شورای اسلامی شهر این شهرستان اظهار کرد: اداره راه و شهرسازی این شهرستان بر اساس رسالت کاری خود همه ساله پروژه‌های متعددی را در دستور کار داشته و اجرایی می‌کند.

وی با اشاره به اینکه در سال 94 نیز پروژه‌های عدیده‌ای را در دست اجرا دارد، عنوان کرد: پروژه‌های چهار بانده کردن محورهای بروجرد به اراک و همدان از جمله این پروژه‌ها است.

رئیس اداره راه و شهرسازی بروجرد خاطرنشان کرد: مبلغ قرارداد پروژه چهار بانده شدن محور بروجرد به اراک قریب به 16 میلیارد تومان است.

جمشیدی افزود: 11 کیلومتر انتهایی این پروژه تاکنون پیشرفت 85 درصدی داشته و در صورت تخصیص منابع مالی تا پایان سال 94 تکمیل و به بهره‌برداری می‌رسد.

جمشیدی با اشاره به اینکه تکمیل پروژه یاد شده، نیازمند تخصیص قریب به 20 میلیارد تومان اعتبار دیگر است، ادامه داد: طول این پروژه 27 کیلومتر بوده و تا پایان عملیات اجرایی حدود 45 تا 50 میلیارد تومان هزینه در بردارد.

وی به عملیات اجرایی چهار بانده محور بروجرد به همدان اشاره و خاطرنشان کرد: در حال حاضر عملیات باقیمانده در قطعات اول و دوم به طول تقریبی سه تا چهار کیلومتر از مجموع 12 کیلومتر این دو قطعه در فاصله بروجرد تا اشترینان مراحل پایانی خود را طی می‌کند.

رئیس اداره راه و شهرسازی بروجرد تاکید کرد: پس از اجرای باقیمانده عملیات چهار بانده محور بروجرد به همدان عملیات روکش آسفالت آن اجرایی می‌شود.

جمشیدی یادآور شد: عملیات چهار بانده این محور در قطعات اول و دوم حدود چهار میلیارد تومان اعتبار در برداشته و روکش آسفالت آن نیز نیازمند تامین اعتبار هستند نیز نیازمند 2,5 میلیارد تومانی است.

وی به پیشرفت 90 درصدی قطعه سوم این پروژه اشاره و تاکید کرد: قطعه چهارم به طول تقریبی 10 کیلومتر در حد فاصل روستای دهریز تا انتهای حوزه استحفاظی بروجرد به سمت نهاوند پیشرفت فیزیکی 40 درصدی دارد.

رئیس اداره راه و شهرسازی بروجرد ادامه داد: تکمیل و بهره‌برداری از قطعات سوم و چهارم نیازمند اعتبار تقریبی 12 میلیارد تومانی است.

جمشیدی تاکید کرد: تاکنون قریب به پنج میلیارد تومان آن تخصیص یافته و هزینه شده است.